Вчені знайшли спосіб зробити котів гіпоалергенними

Спеціальна добавка в корм може допомогти в боротьбі з алергією на кішок

Вчені з Nestlé Purina Research розробили харчову добавку в котячий корм, яка дозволяє зробити цих тварин гіпоалергенними. Добавка пов’язує небезпечний білок в слині і послаблює основну причину алергії на кішок. Ефективність добавки вже була підтверджена експериментально, повідомляє Naked science.

Дослідники запропонували додавати в корм невелику кількість антитіл до білка Fel. У ході попереднього дослідження вчені спостерігали за 105 домашніми кішками, які протягом 10 днів отримували антитіла. В результаті вміст Fel d1 у виділеннях їхніх слинних і сальних залоз впало на 47%, а у 11 добровольців, які страждають від алергії на кішок, прояви хвороби істотно ослабли.

Білок котячих Fel d1, що міститься в їхній сечі, слині і сальних виділеннях, разом з ними в достатку і потрапляючи на шерсть. За оцінками вчених, до 20% людей страждають від алергії на кішок, у 95% випадків вона викликається контактом саме з Fel d1. Антитіла, що зв’язують цей білок, давно створені, однак спроби використати їх у складі “таблеток від котячої алергії” марні, оскільки молекули не виживають в шлунково-кишковому тракті людини.

Джерело: https://dt.ua/