Єлизавета II іменинниця: як змінювався стиль королеви

Сьогодні, 21 квітня, в день католицького Великодня англійській королеві Єлизаветі II виповнюється 93 роки. Протягом усього свого правління Англією, наряди Її Величності пройшли еволюцію від стилю принцеси до монарха.

Як змінювався стиль Єлизавета II?

1947 рік – весілля принцеси Єлизавети і принца Філіпа

20 листопада 1947 тоді ще принцеса Єлизавета вийшла заміж принца Філіпа. Робота над сукнею Єлизавети йшла два місяці: 25 швачок і 10 вишивальниць під проводом зоряного дизайнера Нормана Хартнелла. В результаті королева йшла під вінець в щільній атласній сукні, розшитій значущими символічними квітами флердоранжу, жасмину і білої троянди. Від неї йшов довгий 4-метровий шлейф.

Фото: Getty Images

Головними прикрасами Єлизавети стала діадема, а також два намиста – “Королева Анна” і “Королева Кароліна” – останнє перлове намисто належало дружині короля Георга II.

1953 рік – церемонія коронації 

Після смерті чинного короля Георг VI в 1952 році принцеса Єлизавета стала королевою, і на сьогодні вважається одним з монархів, що найбільше часу перебувають при владі. Через рік 2 червня 1953 року в Лондоні відбулася церемонія коронації королеви Єлизавети II.

Для такої важливої події у своєму житті тоді ще юна принцеса вибрала розкішний і дійсно королівський наряд – бежеву сукню, розшиту золотими нитками, корону і довгу мантію білого кольору. Єлизавета стала правити Англією, коли їй було всього 27 років. 

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Друга половина 1950-х – початок 1990-х рр

Цей період був найактивнішим в життя королеви – всілякі закордонні поїздки, зустрічі та офіційні прийоми, для яких шилися найкращі вбрання для новоспеченої королеви. У ті роки стиль Єлизавети II відповідав модним тенденціям і найцікавіше – Її Величність носила брючні костюми. Зараз вона переважно воліє сукні або костюми зі спідницею-міді.

Фото: Getty Images

Це фото зроблене 2 вересня 1952 року під дворі замку Балморал. Королева Єлизавета II в колі сім’ї – дочки Анни і сина Чарльза, а також чоловіка Філіпа – позує в зеленому комплекті, який складається з спідниці-плісе і класичного піджака. Як ми бачимо, вже з молодості Її Величність любила дорогоцінні брошки. Цей елемент її гардеробу був незмінним протягом 66 років її правління. 

А ось з 1980-х років стиль англійської королеви змінюється – в її гардеробі з’являються більш яскраві вбрання, а з аксесуарів – дамські капелюшки з декором. В цілому, тоді модні тенденції кардинально змінилися – на зміну важким тканинам в клітку прийшов легкий шифон з кольоровими візерунками і горохом.

Весілля сина Чарльза і принцеси Діани 

29 липня 1981 відбулося весілля сина Єлизавета II і принцеси Діани. Це було пишне і гучне торжество, на яке британська королева з’явилася в ніжному образі – блакитній шовковій сукні з плісированою спідницею-міді

Фото: Getty Images

З аксесуарів в королівському образі гармонійно поєднувався капелюшок і сумка в тон наряду, а в якості взуття Її Величність обрала білі туфлі. І, звичайно, з прикрас ми бачимо на королеві її улюблене перлове намисто і брошку. 

Яскравий одяг не просто так, а капелюшки – данина традиціям: сучасний стиль королеви 

Починаючи з 2000-х років стиль британської королеви кардинально починає змінюватися. Єлизавета II з’являється на публіці виключно в сукнях з пальто або костюмах зі спідницями. Головним атрибутом її всіх образів є капелюшок з квітами або пір’ям. Все частіше вона починає ховати вже не молоді руки під довгими рукавичками і завжди взуває туфлі на низькому ходу від улюбленої марки Anello & Davide. З прикрас незмінно ми бачимо дорогоцінні брошки і намиста з перлами. 

За словами біографа Єлизавети II, у королеви є вагома причина, чому вона постійно носить яскравий одяг. Її Величність вибирає монохромний кольоровий одяг, щоб виділятися з натовпу, інакше ніхто її не впізнає. А що стосується капелюшків, то це традиція королівської сім’ї. До 1950-х років жінки повинні були покривати голову, щоб ніхто не бачив їх волосся.

Навіть сьогодні британська королева з’являється на офіційних заходах, у капелюшку, а на звичайному прийомі в хустці або короні.

Джерело: segodnya.ua