На Сумщині зібрано близько 350 мішків сміття з берегів водойм області

23 березня 2019 року Сумським рибоохоронним патрулем в рамках всеукраїнської акції «Чисті водойми – екологічно здорова країна», ініційованої Держрибагентством, проведено прибирання берегової лінії водойм області. 

До заходу також долучились громадські інспектори, рибалки, представники громадських організацій, студенти та громадяни. Всього в акції взяли участь понад 100 людей. 

Прибирання узбережжя водойм відбулось у таких місцях:

1. В м. Суми (на р. Псел, р. Сумка, на водоймі Голубі озера);

2. В м. Шостка (на оз. Княгницьке);

3. В м. Путивль (на р. Сейм);

4. В м. Лебедин (на оз. Лебедине);

5. В Охтирському районі, поблизу м. Охтирка (на водоймі Дамба).

Працівниками патруля, рибалками та громадськістю було зібрано понад 350 мішків сміття: пластикових і скляних пляшок, поліетилену, покришок тощо.

Мешканцям Сумщини нагадують, що пластикові матеріали не розкладаються в ґрунті до 1000 років. Спалювати їх не можна, адже під час горіння виділяється діоксин, який згубно впливає на імунну систему людини. Період напіврозпаду діоксину в природі перевищує 10 років. Тому найбільш вигідним та екологічно чистим варіантом є вторинна переробка.

Кожен з нас щодня робить власний вибір: зберегти життя нашої планети чи сприяти її загибелі. Тому коли ви  виходите на природу, не забувайте прибрати за собою та не лінуйтеся сортувати сміття. Своїм прикладом навчіть дітей та молодь дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Сумський рибоохоронний патруль дякує усім за участь в заходах. Дана акція необмежена в часі. Тому громадян прохають надсилати фото та геолокацію забруднених місць берегів водойм до рибоохоронного патруля Сумщини, які будуть нанесені на спеціальну карту. А також робити пости у соціальних мережах з хештегом #чистіводойми або телефонувати на «гарячу лінію» відомства: (096) 838-25-70 та (0542) 77-90-13.

«Для збереження та збільшення рибного фонду області закликаємо всіх громадян бути небайдужими до навколишнього середовища, бережно відноситись до природних ресурсів та не порушувати правил рибальства», – зауважив начальник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Джерело: sm.darg.gov.ua