Громадян попереджають про шахрайства

Правоохоронці проводять зустрічі з працівниками установ та закладів Сумщини, які найчастіше контактують з громадянами і особливо з людьми похилого віку. Вони доводять інформацію профілактичного змісту, аби ще раз нагадати про небезпеку стати жертвою злочину, зокрема шахрайства, та  навчають, як уникнути цього. Цього разу дільничні завітали до станції швидкої медичної допомоги.

Мета таких зустрічей – проінформувати самих медичних працівників про злочини, які вчиняються зловмисниками відносно найбільш незахищених верств населення, до яких відносяться літні, самотні люди і пенсіонери. А  ще визначити додаткові шляхи щодо інформування про злочини, на зразок шахрайств, яким цілком можна запобігти, якщо людина орієнтується, що відбувається. Бо, як говориться, проінформований – значить озброєний. Поліцейські вже проводили подібні профілактичні зустрічі з працівниками пенсійного відділу, пошти, різних соціальних служб міста.

Сьогодні на зустріч поліції з працівниками комунальної установи Сумська міська станція швидкої медичної допомоги прийшло близько сорока медичних працівників.

Тож заступник начальника відділу превентивної діяльності Сумського відділу поліції Дмитро Бондаренко та інспектор сектору поліції Маргарита Бурсова провели цікаву і змістовну бесіду, як слід чинити людині, аби не стати жертвою шахрая. Привели масу різних прикладів, коли від злочинних дій зловмисників постраждали легковірні люди на території Сум та області, і розповіли про декілька найбільш розповсюджених шахрайських схем. На кшталт «ваш син в поліції», «ваша картка заблокована банком», «ви стали переможцем акції», «виграли автомобіль і повинні перерахувати грошовий внесок за нього на рахунок…»  тощо.

А ще розповіли про шахраїв, що видаючи себе за  працівників відділів соцзабезпечення, пенсійних фондів, газового господарства чи електромереж, проникають до житла літніх людей, і видурюють у них їх заощадження, або ж просто обкрадають. А на додачу продемонстрували кілька сюжетів, де наглядно показано, як діють шахраї та способи протидії їм. І роздали листівки з порадами та телефонами поліції.