Для учнів сумських шкіл провели День цивільного захисту

Заходи проводились одночасно у  семи школах: співробітники вибухо-технічного відділу та Кінологічного центру ГУНП області розповіли дітям про заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, продемонстрували макети боєприпасів та показали роботу службово-пошукових собак.

На відміну від минулорічних подібних заходів, цього разу заняття були більше орієнтовані не на педагогічний, а саме на учнівський склад навчальних закладів. А тому основні практичні дійства розгорталися під відкритим небом, на спортивних майданчиках.

У Сумській спеціалізований школі №2 заняття розпочалися ознайомленням з експозицією, представленою музеєм вибухо-технічного відділу поліції.

Інспектор-вибухотехнік  Іван Єланкін продемонстрував учням 3-7 класів найбільш поширені види вибухових пристроїв та речовин, що можуть трапитися на території нашої області, та показав макети гранат, мін, саморобних вибухових пристроїв і вибухових пакетів. Він розповів учням про «три золоті правила безпеки», що можуть врятувати  дітям життя при випадковому виявленні такого небезпечного характеру. Перше – за жодних обставин не чіпати «знахідку ані руками, ані будь-яким іншим предметом, й тим більше не пересувати чи пробувати його самостійно розбирати. Друге – відмітити яскравим чи помітним предметом місце знаходження підозрілого предмету,  відійти мінімум на сто метрів і сховатися за будь-який надійне укриття. Третє правило: негайно повідомити про виявлену знахідку або на спецлінію «102» до поліції, або на спецлінію «102» рятувальникам, або, якщо немає можливості подзвонити, сповістити про небезпеку будь-кого з дорослих: батьків або вчителів.

Затим перед дітьми виступили працівники Кінологічного центру ГУНП в області зі своїми чотирилапими «напарниками»: старший сержант поліції Андрій Гриценко з вівчаркою Дарсі та фахівець 1 категорії Наталія Шинкарьова з кавалер-кінг-чарльз-спанієлем Аришою та вівчаркою Кінгом.

Молодший інспектор-кінолог Софія Свісенко розповіла про те, як виховуються і як працюють службові собаки поліцейського відомства, які методи дресури застосовуються при цьому та з якого віку можна брати тварину у навчання. Аби слухачі краще сприйняли розповідь, співробітникам поліції допомагала учасниця гуртка «Юний кінолог» Єлизавета Старостенко зі своїм ротвейлером Кері.

«Сьогодні у нас виступають собаки кількох порід,  — коментує дійство  капрал поліції Софія Свісенко. – Ми показуємо навички наших вихованців з загального курсу слухняності, затримання ймовірного злочинця та пошук замаскованої учбової гранати. Виступи службових тварин юним глядачам дуже подобаються, і вони з захопленням сприймають роботу  наших собак. Діти загалом дуже вдячна аудиторія, а коли на майданчику працюють їх ровесники зі своїми домашніми улюбленцями – це викликає у них не тільки цікавість, а й бажання самим спробувати себе у непростій роботі кінолога-поліцейського».

Самі учні говорять: заняття вийшли цікавити та пізнавальними. Комусь більше сподобались виступи службових тварин, хтось більше уваги приділив експозиції музею вибухо-технічної служби. Але всі однаково сходяться на думці, що робота, яку показали їм працівники поліції, важлива і складна, потребує витримки, сміливості і уваги.

Вдячні правоохоронцям за їх роботу і керівництво закладу. Директор школи Олег Токаренко підкреслює: такі заняття беззаперечно потрібні й  важливі. Школярі навчаються розуміти правила безпеки, можуть в разі необхідності швидко та вчасно зорієнтуватися в критичній ситуації і допомогти  собі чи врятувати інших. А тому навчальні заклади і в подальшому будуть співпрацювати з поліцією, і планують на майбутнє ще не один курс таких або подібних занять та зустрічей.