Зубра на Сумщині не вбивали: відома причина смерті червонокнижної тварини

У квітні нинішнього року до Конотопського відділу поліції звернувся представник Конотопського лісгоспу з повідомлення про виявлену в лісових угіддях мертву самку зубра. Як припустив заявник, тварину могли вбити браконьєри.

За даним фактом конотопські слідчі відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 248 (порушення правил полювання, якщо вона заподіяло істотну шкоду… або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України) Кримінального кодексу України, в рамках якого були призначені відповідні дослідження задля встановлення остаточної причини смерті червонокнижної тварини.

За результатами огляду місця події та знайденої туші, а також за результатами ветеринарних досліджень, у тілі тварини не виявлено слідів куль, дробу, інших сторонніх предметів, які б могли вказати на насильницьку її загибель. Про це сьогодні, 7 травня, повідомили в прес-службі Нацполіції Сумщини.

Наразі слідчими отримано результати розтину – фахівці Конотопської міської державної лікарні ветеринарної медицини визначили, що смерть тварини настала в результаті захворювання на піроплазмоз – ураження кліщами. Вказаний діагноз підтверджений відповідним протоколом. 

Підписуйтесь на наші сторінки в FacebookInstagramTwitter.