Як у Сумах пройшли Пасхальні богослужіння? (ФОТО)

У ніч з 18 на 19 квітня 2020 року відбулися урочистості з нагоди Великодня, який православна громада Сумської єпархії відзначала в умовах карантинних заходів, які були введені через загрозу коронавірусної інфекції.

Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій у співслужінні соборного духовенства очолив Великодні богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми. Архіпастир роздав Благодатний вогонь, який було привезено з Ієрусалиму. Про це повідомляє портал Православна Сумщина.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитви про подолання вірусної небезпеки, а також за лікарів та тяжкохворих від вірусної хвороби. Також було прочитано Архіпастирські Великодні послання Святішого Патріарха Кирила, Блаженнішого Митрополита Онуфрія та Високопреосвященнішого митрополита Євлогія.

Богослужіння відбувалися за дотриманням усіх вимог карантину: кожен богомолець мав медичну маску, а також розташовувався на подвір’ї собору на відстані два метри, за чим слідкували призначені волонтери. Освячення великодніх кошиків звершував священник у масці, люди підходили лише по одному та відразу відходили. 

Значна кількість співробітників поліції була розташована довкола собору та на території, пильно стежила за усіма подіями, ніяких зауважень чи претензій не виникало.

Також відбулася пряма трансляція для тих, хто залишився вдома через карантин.