В Україні зафіксували перший випадок захворювання коронавірусом

В Україні офіційно зареєстрували перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу.

Випадок зафіксували в Чернівецькій області в чоловіка, який повернувся в Україну з Італії, з пересадкою в Румунії.

“26 лютого чоловік повертався через румунський аеропорт. У румунському аеропорту було проведено температурний скринінг, температура у людини була нормальна. Після цього він через державний прикордонний пункт в’їзду в Україну повернувся до Чернівецької області”, – розповів Ляшко.

За його словами, у Чернівецькій області чоловікові також було додатково проведено температурний скринінг, взято опитувальник на особу і також повідомлена пам’ятка про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала країнами, у яких було зареєстровано випадки коронавірусу.

“Сім’я, яка подорожувала, це були чоловік і жінка, вони самоізолювалися, і буквально через 2 дні після самоізоляції у людини з’явилися симптоми, які говорили про те, що може виникнути хвороба коронавірусної інфекції. Він за алгоритмом, який затверджений, і є на території всієї країни, по пам’ятці самоізоляції звернувся за консультацією до сімейного лікаря”, – зазначили в МОЗ.

Після цього чоловік отримав у сімейного лікаря консультації і продовжував їх виконувати, побажання або рекомендації лікаря, до 29 числа, коли на ніч не з’явилися певні симптоми, які потребували додаткової консультації в інфекційній лікарні. Була викликана “швидка”, приїхала бригада, яка визначена управлінням охорони здоров’я саме для виїзду і транспортування хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Потім хворий був доставлений до визначеної госпітальної бази, яка визначена наказом управління охорони здоров’я Чернівецької області. Під час медичного огляду були забрані біологічні для досліджень.

“Спочатку у неділю 1 березня було проведено тестування швидкими тестами на грип А і Б, після цього було проведено тестування на грип методом полімеразної ланцюгової реакції і забрано проби, які доставлені до вірусологічної лабораторії у Центр громадського здоров’я МОЗ”, – додав Ляшко.

“Вчора я говорив, що у нас є 4 випадки з підозрою, сьогодні ця підозра підтвердилася в однієї людини. Усі матеріали і зразки додатково передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ. Випадок зареєстрований в Україні, і ми розпочали працювати з контактними особами, з якими контактувала ця людина. Контактних осію небагато, про всіх відомо місцевим епідеміологам, і зараз вони реально працюють з контактними особами. Усі інші перебувають у режимі самоізоляції”, – підсумували в МОЗ.

Також Ляшко додав, що жодних екстремальних або надзвичайних подій не сталося у зв’язку з появою коронавіруса в Україні.

“Ми працюємо у штатному режимі. За нашим алгоритмом ми перебуваємо у тій самій фазі розвитку епідемії, коли ми говоримо, що у нас реєструються поодинокі випадки завезеної коронавірусної інфекції. У нас в подальшому відпрацьований чіткий алгоритм, що ми робимо, коли буде зафіксована внутрішнькраїнна передача і коли буде зафіксовано за межі певної адміністративної території, району, міста, області. Чіткі алгоритми урядом передбачені, і ми їх будемо дотримуватися”, – додав він.

На сьогоднішній день, 3 березня, кількість заражених коронавірусом нового типу COVID-19 становить 90 937 осіб, з них 3 117 померли.

112.ua


Підписуйтесь на наші сторінки в Facebook та Instagram.