Уродженець Сумщини отримав меч найкращого закордонного випускника Королівської Академії сухопутних військ Великої Британії

Житель Лебединського району Артем БАРАНЕНКО продемонстрував найвищі результати у навчанні та під час іспитів у Академії, за що і був удостоєний такої особливої відзнаки

Артем – кадет Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та один із 15 українців, які навчались у Сандгерсті (Королівська академія приймає слухачів з України з 1997 року). Він став першим українцем, який удостоївся цієї високої відзнаки в стінах цього закладу.

Нагороду українцю вручав заступник Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, генерал Сер Джеймс Еверард, лицар найпочеснішого ордена Лазні.

На цьогорічній випускній церемонії були також присутні батьки Артема, які розділили з ним цей зворушливий момент і не приховували радості та гордості за сина. Їхній візит і навчання Артема стали можливими завдяки підтримці Уряду Великої Британії.

Щороку відзнака присуджується курсанту. Цього року в Академії навчалось 33 офіцери, які представляли збройні сили 22-х різних країн – від Афганістану, Албанії, Азербайджану до України та США.

Довідково.

Артем Бараненко навчався у Лебединській ЗОШ №1 та у кадетському корпусі ім. І.Г.Харитоненка. Після його закінчення вступив до Львівського кадетського військового училища. А потім став кращим випускником Королівської академії Сухопутних військ у Великобританії, де отримав шаблю найкращого закордонного випускника.