У сумських групах у соцмережах розповсюджується фейк

Минулого тижня в сумських групах різних соцмереж активно поширювалася інформація про смерть хлопчика в реанімації. Йшлося про те, що дитина померла після того, як випила солодкий напій.

«Вчора в реанімації нашої інфекціонки помер хлопчик. На вихідних він випив «Тархун» у склі, 24 грн. за 300 грамів. Говоріть з дітьми, пояснюйте. Там зараз лежить дочка мого кума, яка пила ситро у склі, дівчинка під крапельницями з п’ятниці. Як сказала лікар, там половина відділення з тими ж результатами після енергетиків».

Далі в тексті повідомлення, нібито зі слів дитячого інфекціоніста, йдеться про перелік продуктів, які поклали на лікарняне ліжко дітей. При цьому – ні назви медичного закладу, ні даних про медиків в тексті не було, що вже викликало підозру. Проте сумські матусі активно поширювали це повідомлення у шкільних групах в соцмережах і месенджерах.

Журналісти видання “Ваш Шанс” з’ясували, що це – дійсно фейк, поширюється він в Україні по всіх обласних центрах з лютого 2019 року, і тільки у квітні докотився до Сум. Міські та обласні адміністрації в Харкові і інших містах навіть робили офіційні заяви, щоб громадяни не піддавалися паніці і не вірили непідтвердженій інформації.

Нагадаємо, що в березні поточного року в Сумах був уже аналогічний випадок, коли сумчани самі поширювали чутки про невідомих, які нібито безкоштовно роздають дітям напої та жуйки з вмістом наркотичних засобів.

Джерело: sts.sumy.ua