У Сумах працівників торгівлі проінформували щодо вимог трудового законодавства

Прес-служба Управління Держпраці у Сумській області

Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області провели роз’яснювально-консультаційну роботу серед представників сфери торгівлі та неформального сектору.

Інспектори праці відвідали один із ринків міста Суми, поінформували підприємців та працівників стосовно переваг легального працевлаштування. 

Інспектори праці роз’яснили порядок оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівником, звернули увагу на соціальний захист офіційно працевлаштованих громадян. Вчасна та не нижче гарантованого мінімального розміру виплата заробітної плати, надання щорічної оплачуваної відпустки, пенсійне забезпечення у майбутньому – лише частина тих питань, які цікавили працівників ринку, що долучилися до обговорення вимог законодавства.

Учасники зустрічі звернули увагу на права працівників, гарантовані державою, на безпечні здорові умови праці, а також обов’язок, як працівників – добросовісно виконувати роботу, так і роботодавців – організовувати свою діяльність згідно з вимогами трудового законодавства. 

Також фахівці Держпраці наголосили на тому, що легальна праця захищає право працівника на виплату при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні, від незаконного звільнення.

У підтримку працівників державою розроблено програми щодо мінімізації нелегальної праці та зарплати у «конвертах». Вирішення питання легалізації праці в першочерговому порядку розглядається на всіх рівнях державної влади.

У свою чергу Управління Держпраці у Сумській області зауважує на тому, що легальна праця гарантує соціальний захист працівникам і перспективи розвитку суб’єктам господарювання. 

Прес-служба Управління Держпраці у Сумській області