У Сумах підняли з водосховища артснаряд Другої світової війни

27 квітня піротехнічним підрозділом Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), в обласному центрі проведено роботи зі знешкодження артилерійського снаряду (152 мм.) часів Другої світової війни.

Зокрема, цього дня о 9:06 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмета у м.Суми місцевим жителем в районі вул.Кленової неподалік від берега у Косовщинському водосховищі.

На місце виклику прибули роменські піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували знахідку як артснаряд калібру 152 мм. У разі його вибуху радіус розльоту осколків міг сягти до 800 м. Це при тому, що вже на відстані 400 м. від даного місця знаходяться житлові будинки.

Небезпечний предмет вилучили силами відділень груп підводного розмінування та піротехнічних робіт, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух.

Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102».