У Сумах оголошено карантин: що потрібно знати?

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 12 березня, посилила заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусу.

Як зазначив на початку засідання міський голова Олександр ЛИСЕНКО, минулого тижня Суми одними з перших в Україні запровадили ряд заходів щодо недопущення занесення та поширення на території міста коронавірусної інфекції COVID-19. Але, якщо тоді йшлось про рекомендаційний характер заходів, нині назріла необхідність говорити про певні заборони.

«Запровадження Кабміном карантину на три тижні не буде зайвим. Ми бачимо, що відбувається в світі, та розуміємо складність ситуації. Половинчастими заходами вже не обійтись, потрібно запроваджувати більш жорсткі заходи. Карантин – пересторога, що дозволить не допустити поширення коронавірусу», – сказав очільник міста.

Після заслуховування інформації спеціалістів та керівників структурних підрозділів, комісія ухвалила низку рішень.

Так, припинено навчально-виховний процес у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти усіх типів і форм власності з 12 березня по 4 квітня. Разом із тим, у найближчі два дні, 12 та 13 березня, у школах діятиме так званий перехідний період: заклади забезпечуватимуть прийом учнів (із медперсоналом) без організації освітнього процесу. Водночас, у дитсадках упродовж карантину працюватимуть чергові групи, але дітей прийматимуть виключно після медичної перевірки (зовнішній огляд, вимірювання температури). Як зазначила в. о. начальника управлінння освіти і науки Тетяна ДРИГА, на час карантину вивільнені працівникі закладів дошкільної, загальної середної та позашкільної освіти, за бажанням, можуть піти у тарифні відпустки.

Рішенням комісії в місті заборонено проведення різного роду масових заходів. Керівникам спортивно-розвальних закладів різних форм власності рекомендовано уникати проведення заходів за участі великої кількості людей. Також має бути посилено дезінфекційні заходи на робочих місцях, у місцях скупчення людей (ринки, магазини, ЦНАП, департамент соціального захисту населення) та у громадському транспорті.

Заступник директора ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Михайло МАЦЮК повідомив, що проведені сумськими фахівцями дослідження не виявили наявність вірусу у літнього сумчанина, котрий повернувся з Італії та мав підозру на COVID-19. До кінця дня мають надійти результати досліджень зі столиці.

Міський голова закликав сумчан не панікувати та дотримуватись рекомендацій медиків, зокрема щодо особистої гігієни, уникати людних місць.

Зі змістом прийнятого рішення можна буде ознайомитись після його доопрацювання.


Читайте також: