Тиждень після Великодня: традиції, прикмети та обряди

Перший тиждень після Великодня, який в 2019 році припадає на період з 29 квітня по 5 травня, в православ’ї ще називається Світлою Седмицею. 

Світлий тиждень починається після Пасхи і триває до Фоміного тижня. У слов’ян тиждень після Великодня здавна вважався початком весняного відродження, оновлення життя.

Світлий тиждень знаменує радість від Воскресіння Христового, який переміг смерть, і радість Царства Небесного. Це головна подія, яка стала основою всієї християнської віри.

Віруючі в цей час намагаються частіше бувати в церкві. Всі дні протягом Великодньої Седмиці в православних храмах ранкові та вечірні молитви замінюються співом Пасхальних годин, під час Божественної літургії здійснюється Хресний хід, що символізує хід жінок-мироносиць до гробу Христа, і відбувається причащання Святих Христових Тайн. Царські врата у всіх храмах відкриті, показуючи, що Гроб Господній порожній. І в продовження всієї седмиці звучить вседенний дзвін дзвонів.

А в Світлу суботу роздається церковний хліб артос, освячений у Великодню ніч і наділений чудодійними властивостями. Віруючі приносять його додому, зберігають біля ікон і використовують як оберіг і цілющий засіб в особливих випадках.

На Світлому тижні після Пасхи не проводиться Таїнство вінчання і читання заупокійних молитов, а відспівування покійних в основному складається з пісень Пасхи.

З нагоди радості від Воскресіння з мертвих Христа, на тижні після Великодня в народі поминають померлих предків. Вважається, що душі покійних на якийсь час повертаються на землю, щоб разом з живими порадіти цьому святому святу.

Взагалі Світла Седмиця – це час відпочинку, зустрічей, гостей, святкування, радості і веселощів. З дня святої Пасхи і до її закінчення, тобто на сороковий день всі віруючі при зустрічі христосуються зі словами: «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!». А ще б’ються один з одним крашанками. І хороша прикмета, якщо в змаганні з розбиття яєць вдасться вийти переможцем – значить, вам буде супроводжувати удача.

Поганою прикметою вважається сумувати, журитися і вдаватися до смутку на Світлому тижні. А ось якщо на Великодньому тижні народиться дитина, то їй пророкували довге, щасливе і світле життя.

Також доброю прикметою вважається надавати допомогу, творити добрі справи, робити милостині всім нужденним і ділитися з ними радістю світлого святкування Великодня.

Джерело: segodnya.ua