Сумський обласний пологовий будинок тимчасово не прийматиме вагітних

Сумський обласний перинатальний центр не прийматиме породіль та вагітних до 5 квітня. Такий наказ підписав начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. Про це повідомляє UA:Суми.

Рішення про тимчасове призупинення госпіталізації жінок прийняте через кір – хворобу лабораторно підтвердили в однієї із породіль.

Породіллю з підозрою на кір 13 березня перенаправили із Буринської ЦРЛ до обласного перинатального центру. За словами головної лікарки районної лікарні, її привезли санітарним транспортом у супроводі завідувача акушерсько-гінекологічним відділенням.

“Вона спостерігалась у нашій лікарні. Вона була вагітна, коли у неї кір виявили. Згідно законодавства чинного, всі жінки, у яких виявлені патології переправляються на вторинний рівень. Ми по перинатальній допомозі відносимся до первинного рівня”, – розповіла головна лікарка Буринської ЦРЛ Зоя Сидорук. 

За словами обласного інфекціоніста Ірини Троцької, у породіллі важкий перебіг захворювання ускладнений пневмонією. Кором в її родині хворів брат та двоє його дітей. Наразі, жінка незаразна.

“Якщо кір у вагітної визначена і відбулися пологи, то безумовно з моменту контакту з матір’ю ( не в той період, коли дитинка ще знаходиться в матері, а коли вже вона народилась), то ми можемо вважати, що небезпечно це для самої дитинки. Це, безумовно, не така тяжка вона як грип, але може вона ускладнитись наприклад пневмонією, або менінгітом, менінгоенцефалітом – тобто ускладненнями центральної нервової системи. Це основні ускладнення. Не сама кір нас турбує, а турбують ускладнення, які можуть розвинутись”, – говорить головна інфекціоністка Сумської області Ірина Троцька.  

Джерело: sm.suspilne.media