Сумський лікар-проктолог поділився дієвими порадами з профілактики геморою

Уразовський Сергій Миколайович розповів про профілактику геморою. Фото:
Уразовський Сергій Миколайович. Фото: "Ок клінік Суми"

Геморой часто називають сучасною хворобою цивілізації, а причиною її виникнення є сама людина. Посудіть самі, сидяча офісна робота, стреси, неправильне харчування, шкідливі звички, брак фізичного навантаження, спадкова схильність. Всі ці фактори, без сумніву, сприяють розвитку не тільки геморою, але і інших проктологічних захворювань.

Спочатку людина не звертає уваги на прогресуючу патологію заднього проходу до тих пір, поки з нею можна уживатися. І тільки коли вже стає нестерпно терпіти, хворий звертається до фахівців.

Які ж можна вжити заходи для профілактики геморою і що робити, якщо все-таки хвороба проявилася? Про це розповів ведучий проктолог медичного центру «ОН Клінік Суми» Уразовський Сергій Миколайович.

Скажіть, чи існують дієві профілактичні заходи для запобігання геморою?

Звичайно, і ці заходи зовсім нескладні. Рекомендується щодня вживати достатній обсяг води (до 2 літрів в день); уникати гострої та солоної їжі; харчування має бути збалансованим (їжа, багата клітковиною — фрукти, овочі); виконувати регулярно фізичні вправи; не піднімати тяжкості; дотримуватися особистої гігієни; домогтися регулярного спорожнення кишечника (бажано вранці); приймати профілактично флеботропні препарати. До речі, такі ж заходи необхідно вживати і тим людям, які перенесли хірургічну операцію з видалення геморою щоб уникнути рецидивів.

А що робити тим, у кого вже розвинулася хвороба, чи допоможуть перераховані вище способи полегшити стан хворого або призупинити симптоми геморою?

Профілактика геморою означає зміну способу життя шляхом формування корисних звичок. Дотримання вищезазначених рекомендацій в будь-якому випадку буде корисним, тому що так можна значно скоротити періоди загострень. Але якщо все ж у людини вже проявилася хвороба, найкраще було б звернутися до проктолога, і чим раніше, тим краще.


Сьогодні величезна кількість людей потребує професійної медичної
допомоги. Міжнародна мережа медичних центрів «ОН Клінік» спеціалізується на безопераційних (малоінвазивних) методах лікування геморою. Тут кожен пацієнт з самого першого відвідування лікаря відразу відчуває турботу з боку медперсоналу, зацікавленість в позитивному результаті лікування, а головне, професійний підхід.

Важливим є те, що в «ОН Клінік» пацієнт проходить комплексне проктологічне обстеження, яке крім докладної консультації лікаря і постановки діагнозу включає: відео-аноскопію (огляд прямої кишки на глибину 6 см) і відеоректоскопію (огляд на глибину 20 см).

Таке сучасне обладнання, як відеоректоскопія допомагає виявляти випадки починаються патологічних змін прямої кишки, які торік при пальпаторном огляді неможливо. До речі, відеоректоскопія активно використовується фахівцями і для профілактичних оглядів.

Тому правильний спосіб життя в поєднанні з сучасними методами профілактики, які застосовуються в «ОН Клінік», допоможуть перемогти геморой!