Сумчанин знайшов на пустирі протитанкову міну

Днями, до інспекторів патрульної поліції звернувся сумчанин, який повідомив, що на проспекті Курському, на пустирі, він виявив предмет, схожий на боєприпаси. Про це сьогодні, 3 травня, повідомили в прес-службі патрульної поліції Сумщини.

Прибувши на вказане місце, патрульні забезпечили охорону місця події та викликали слідчо-оперативну групу, рятувальників та вибухотехніків. Це виявилась навчальна протитанкова міна.

Патрульні нагадують:

У разі виявлення боєприпасів або предметів, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно:
❗️ зберігати спокій;
❗️ за можливості попередити про підозрілий предмет осіб, які перебувають поруч; позначити місце перебування предмета, а за можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо);
❗️негайно повідомити про знахідку чергові служби 101 і 102 (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження предмету);
❗️у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;
❗️очікувати на безпечній відстані від місця знаходження предмета представників МНС, МВС, водночас здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

Категорично заборонено:
❌ курити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця знаходження предмета;
❌ підіймати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти й розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
❌ приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні.