Штраф у 1,3 млн грн за нелегальних працівників сплатить сумський підприємець, що лаштував євродвори

Ілюстративне фото

Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, відхиливши позов ФОП стосовно відміни постанови Управління Держпраці у Сумській області про накладення штрафної санкції за використання неоформленої праці. Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття, тобто з 11 березня 2019 року. Таким чином підприємство має сплатити до державного бюджету 1 340 280 грн. штрафу. Про це повідомляє Управління Держпраці у Сумській області.

Нагадаємо, що у травні минулого року інспекторами праці Управління Держпраці у Сумській області було здійснено інспекційне відвідування ФОП, що виконувало роботи по проведенню капітального ремонту прибудинкових територій у місті Суми. А саме: підготовка площі, вкладання тротуарної плитки, розкидання щебеню, установка бордюр, вирівнювання землі за допомогою відповідної техніки тощо. У ході контрольного заходу встановлено, що 12 працівників були допущенні до роботи без належного оформлення з ними трудових відносин.

Частина працівників при опитуванні інспекторам праці повідомила, що не пам’ятають, який саме договір з роботодавцем підписували. У свою чергу ФОП надав фахівцям Держпраці договори цивільно-правового характеру, підписані з вищезазначеними працівниками, що є недопустимим, зважаючи на наявність шкідливих умов праці при виконанні вказаних робіт, а також виявлені ознак трудових відносин.   

Також слід наголосити на тому, що однією із умов тендеру на виконання робіт по проведенню капітального ремонту, який підприємство-порушник виграло, є наявність достатньої кількості найманих працівників та виплата їм заробітної плати у відповідності до вимог діючого законодавства, що свідчить про надання ФОП завідомо неправдивої інформації. Звертаємо увагу роботодавців, які не хочуть ризикувати бізнесом, на необхідність офіційного оформлення трудових відносин із найманими працівниками задля уникнення порушень їх трудових прав, а також значних штрафів за використання неоформленої праці.