Підприємці привласнили майже 400 тисяч бюджетних коштів

Шосткинською місцевою прокуратурою за матеріалами Управління захисту економіки в Сумській області у середу, 13 лютого 2019 року, повідомлено про підозру двох підприємців, які шляхом зловживання службовим становищем та підробки офіційних документів привласнили майже 400 тис грн бюджетних коштів, належних об’єднаній територіальній громаді.

У ході слідства, проведеного слідчими місцевого відділу поліції, встановлено, що у 2016 році між Реутинською сільською радою Кролевецького району та Малим приватним підприємством, а також Товариством з обмеженою відповідальністю укладено договори на виконання робіт по об’єкту: «Капітальний ремонт покрівлі Реутинського сільського Будинку культури в с. Реутинці Кролевецького району Сумської області». Після завершення ремонту на підставі складених та затверджених керівництвом актів виконаних робіт на рахунок підприємства перераховано 470 тис грн, товаритсву – 154 тис грн.

«Однак згідно висновків експертиз, фактичні обсяги робіт з капітального ремонту покрівлі Реутинського сільського Будинку культури не відповідають зазначеним в актах. Встановлено, що підприємство завищило вартість на 335 тис грн, товариство на 52 тис грн», – розповів керівник Шосткинської місцевої прокуратури Андрій Байдак.

Відтак, керівник Малого приватного підприємства відповідатиме за ч. 4 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому у великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Дії керівника товариства з обмеженою відповідальністю кваліфіковано за ч. 2 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді застави.

Довідково: керівнику підприємства загрожує до 8 років позбавлення волі, директор товариства може опинитись за ґратами на 5 років.