На Сумщині знайшли старовинну металеву труну

Під час робіт з викопування могили на центральному кладовищі Кролевця, працівники КП «Ритуальні послуги» натрапили на склеп. У склепі вони побачили металеву труну, яка досить добре зберіглася.

Працівники розповіли, що дуже здивувалися, натрапивши на знахідку, адже там не мало б бути нічого подібного.

«Труна дуже добре зберіглася і метал схожий на срібло чи оброблене олово. Але найбільше вражає її розмір – 2,5 метри і видно, що захоронення давнє, а раніше люди мали невеликий зріст», – розповіли працівники підприємства.

А між людьми у Кролевці говорять, що в часи заснування міста польський королем, у нашому місті були захоронені лицарі, найімовірніше, Тевтонського ордену.

Всім цікава дана знахідка, проте, щоб її розкрити, а головне – зрозуміти, потрібні фахівці. У нашому місті таких людей немає. Тож, ми підготували листа до інституту археології НАН України, щоб їхні фахівці оглянули даний склеп і труну й допомогли розібратися в даному питанні. Будемо очікувати на приїзд археологів”, – розповів мер Кролевця Олександр Бобровицький.

Він також зазначив, що історична правда про місто ще не зовсім відома і зрозуміла. Зокрема про це говорить і георадарна зйомка, яка була проведена в минулому році на території центру міста. Тоді фахівці говорили, що під сучасним містом є ціла мережа підземних приміщень, які ще не досліджені.

Історія нашого міста дуже цікава і незвичайна. На нашій землі росте унікальна яблуня, яка вже відома у світі і приваблива для туристів. Подальша розбудова Кролевця залежить і від розвитку туризму, зокрема. А знайдена труна може бути цінна не лише для нашого міста, а й для всієї України. Тож, ми будемо вести роботу з дослідження даної знахідки”,- підкреслив мер Кролевця

Джерелое: https://05453.com.ua/