На Сумщині загорілася нафтова свердловина

6 серпня о 23:59 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про пожежу на допоміжному газопроводі в полі на відстані 2 км від с. Анастасіївка, Роменського району. На місце події було направлено чергові караули 7 – ї та 14 – ї Державних пожежно – рятувальних частин.

По прибуттю, проведеною розвідкою було встановлено, що на допоміжному газопроводі нафтової свердловини відбувається факельне горіння газового конденсату під тиском 40 атмосфер. На початковій стадії загоряння, було прийнято рішення про охолодження свердловини з декількох стволів. Для ліквідації надзвичайної ситуації за підвищеним номером виклику терміново було залучено Сумський зведений загін Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.

Після перекриття подачі газу було прийнято рішення про ліквідацію горіння способом пінної атаки за допомогою 3-х піногенераторів ГПС 600.
О 06:45 пожежу було локалізовано, а о 07:00 горіння газового фонтана повністю ліквідовано.

На місці події працює аварійна бригада «Полтавської воєнізованої частини по ліквідації та попередженню нафтогазових фонтанів» ПАТ «УКРНАФТА» та мобільна оперативна група Державної служби України. З надзвичайних ситуацій.

Всього на гасіння було залучено 70 чоловік та 24 одиниці техніки, з них від Державної служби України з надзвичайних ситуацій 53 чоловіки особового складу та 14 одиниць техніки.

Причина пожежі та збитки встановлюються.

Управління Державної служби України
з надзвичайних ситуацій у Сумській області