На Сумщині виявили небезпечне виробництво солодощів

Відповідно Меморандуму про співпрацю і взаємодію у сфері детінізації зайнятості та доходів населення до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшло звернення від Управління Держпраці в Сумській області щодо недотримання санітарно-гігієнічних вимог у ТОВ ВПТ «КРОШ» м. Суми, що займається виробництвом вафель, які були виявлені в ході інспекційного відвідування інспекторами управління праці, до звернення було долучене відеозапис, на якому зафіксовані порушення гігієнічних вимог.

Фахівцями управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів ТОВ ВПТ «КРОШ», який розташований за адресою: вул. Ю. Вєтрова, 15.

Під час позапланового заходу було виявлено ряд порушень недотримання гігієнічних вимог, що створюють загрозу життю та/або здоров’ю людини. Потужність знаходилась у занедбаному стані та антисанітарних умовах: на стінах виробничих приміщень облущена штукатурка та стара фарба, стеля вкрита пліснявою, обладнання брудне, з наявністю іржі. Робочий персонал працював без спецодягу та без наявності санітарних книжок.

Начинку для вафель працівники підприємства замішували за допомогою рук та будівельних шпателів. Ці та інші порушення могли призвести до бактеріального, токсичного, вірусного чи механічного забруднення, що в подальшому могло спричинити кишкові захворювання, отруєння як дорослих так і дітей, що особливо люблять споживати цей солодкий продукт. На підставі обґрунтованої підозри інспекторів, що проводили перевірку, складеного ними акту, припису Головним державним ветеринарним інспектором було прийняте Рішення про тимчасове припинення виробництва та обіг харчових продуктів, а саме вафель у ТОВ ВПТ «КРОШ» в термін на 10 робочих днів.

Даним рішенням не лише припинено виробництво, а й передбачене зобов’язання оператора ринку вилучити та/або відкликати харчові продукти, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людей. Для усунення підприємством порушень законодавства на час, що перевищує граничний строк, Головним державним ветеринарним інспектором передано матеріали до Сумського адміністративного суду з позовом про зобов’язання оператору ринку продовжити термін припинення виробництва.

Відповідно до ст. 65 ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» ТОВ ВПТ «КРОШ» за порушення гігієнічних вимог до виробництва харчових продуктів, що створює загрозу для життя та здоров’я людей передбачено відповідальність у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, що на сьогоднішній день складає 41 тис.730 грн.

У даний час на потужності проводяться ремонтні роботи, що засвідчено державними інспекторами, які здійснювали перевірку виконання рішення про тимчасове призупинення виробництва, згідно документації яка була надана керівництвом даного підприємства харчову продукцію, а саме вафлі «Артек», які були виготовлені до моменту прийняття рішення, в антисанітарних умовах, та могли створювати загрозу для життя та здоров’я було вилучено з обігу загальною вагою 380 кг.

Про факти порушень законодавства про харчові продукти прохання інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області, для вжиття всіх заходів реагування з метою попередження виробництва та обігу небезпечної продукції.

Джерело: dpss-sumy.gov.ua