На Сумщині упередили хижацький вилов риби

Майже 40 сіток різної довжини та  близько 30 кілограмів карася сріблястого  вилучили правоохоронці під час спільного рейду по Чупахівському водосховищі.

Спільні рейди працівників поліції та рибоохоронного патруля стали  на Сумщині традиційними, і  так же традиційно  щовесни обстежують  водні артерії  всієї області. Цього разу  в поле зору правоохоронців потрапило Чупахівське водосховище.

Водойма ця має унікальне водне середовище і багатий рослинний і тваринний підводний світ. Крім того, на поверхні, в плавнях та заростях очеретів живуть, плодяться і опікуються потомством безліч птахів і водяних тварин. Однак не всі громадяни з розумінням ставляться до збереженням цього унікального диво-світу, більш того – по-хижацьки полюють на рибу у весняний період, саме тоді, коли риба готується до нересту. Цим самим браконьєри бездумно і безжалісно знищують майбутні покоління живих істот, залишаючи власним онукам зубожілий навколишній світ.

І прикладом такого споживацького ставлення до природи стали 38 залишених браконьєрами сіток, виявлених під час спільного рейду інспекторами рибоохоронного патруля та поліцейськими. 30 кілограмів риби (карась сріблястий) були вилучені як з самих знайдених у водоймі сіток, так і у двох викритих просто «на гарячому» місцевих жителів, котрі саме вибирали з води сіті.

«На обох порушників правил рибного лову ми склали адмінпротоколи у відповідності з ч.4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (грубе порушення правил рибальства), і тепер  на чоловіків очікує чималий штраф та конфіскація заборонених засобів лову, — коментує ситуацію Сергій Молошний, головний державний інспектор Сумського рибоохоронного патруля. – Окрім штрафу за незаконний вилов, правопорушникам також нараховується штраф за кожну виловлену рибину, наприклад, за судака – 510 грн., сома — 425 грн., щуки — 340 грн., сазана (коропа) — 306 грн., білого амура — 255 грн., товстолобика — 255, білизни (жереха) — 255, рибця звичайного — 255, ляща — 170, лина — 119, плітки і синця — 85, краснопірки — 68, підуста та плоскирки — 34, карася, окуня і верховодки — 17 грн».

Загалом же, окрім адміністративного покарання, залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення (порушення нерестових заборон, лов забороненими знаряддями лову, вилов червонокнижної риби) законодавством передбачається ще й кримінальна відповідальність – штраф від 3400 до 6800 грн або обмеження волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів (ст. 249 Кримінального кодексу України). 

Працівники поліції та рибного господарства знову нагадують строки заборони весняно-літного періоду на вилов водних біоресурсів:

з 1 квітня по 29 червня – в придаткових водоймах (ставки, озера і т.і.);

з 1 квітня по 20 травня – в річках та їх кореневих водах;

з 1 квітня до 09 червня – у всіх водосховищах.

Також заборонений всякий вилов раків у період виношування ними ікри, личинок та в   період першої линьки з 01.04. по 09.06.2018 року.

Працівники поліції закликають громадян бути свідомими і берегти природу. І пам‘ятати, що виловлена рибина, впольована тварина, забита птаха чи зірвана рідкісна рослина – це чисельні та безповоротні втрати  в майбутньому. Тож нехай нашим дітям, онукам та нашим  нащадкам дістануться у спадок повноводні ріки, чисельні густі лісі, плодючі степи та чисті гори, наповнені багатим та різноманітним тваринним світом.