На Сумщині повідомлено про підозру директора навчального закладу, який протиправно реалізував урожай сільськогосподарської продукції

Роменською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру керівника одного зі навчальних закладів Лебединського району, який протиправно реалізовував урожай сільськогосподарської продукції. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 191 (привласнення майна, вчинене повторно), а також ч. 2 та ч. 3 ст. 15 /ч. 3 ст. 191 (закінчений та незакінчений замах на привласнення майна, вчинене повторно) КК України.

Прокуратурою спільно зі співробітниками Управління захисту економіки в Сумській області та слідчими Лебединського відділення поліції встановлено, що підозрюваний реалізував фізичній особі урожай соняшника, який був вирощений студентами та працівниками коледжу за рахунок та на землі, яка належить навчальному закладу. При цьому факт продажу відбувся без належного обліку, шляхом внесення до бухгалтерської документації неправдивих даних про об’єм продукції, значно занижуючи його.

«На початку грудня 2018 року за продаж сільськогосподарської продукції вказаний службовець отримав близько 26 тис. грн. У подальшому директор закладу домовився про реалізацію насіння соняшника та сої вже набагато більшою вагою. За що 20 грудня 2018 року отримав поза бухгалтерським обліком від фізичної особи 206 тис грн в якості оплати за відпущену напередодні продукцію та завдатку за подальшу реалізацію зерна пшениці», – розповів заступник керівника Роменської місцевої прокуратури Юрій Лук’яненко.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Довідково: директору закладу загрожує обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прес-служба прокуратури області