На Сумщині оголошення про оренду квартири виявилося шахрайською пасткою

Цього разу жертвою шахраїв став 21-річний конотопчанин. Молодий чоловік перерахував за оренду вподобаного житла близько 9 тисяч гривень, однак  навіть оглянути його не встиг – після отримання коштів «орендодавець» тут же змінив на своєму телефоні сім-картку.

З таким повідомленням до Конотопського відділу поліції звернувся сам потерпілий. Він пояснив правоохоронцям, що хотів винайняти житло. Тож, знайшовши на одному з сайтів оголошення про здачу в оренду двокімнатної квартири, характеристики якої його повністю влаштували, хлопець зателефонував на зазначений у оголошенні номер телефону та домовився про передоплату у розмірі 2500 гривень.  Грошу молодий чоловік переказав на продиктований йому номер банківської картки. За деякий час «орендодавець» попросив перерахувати ще 2500 гривень, буцімто за останній місяць проживання у квартирі. Без жодних сумнівів молодий чоловік знову перерахував вказану суму на ту ж банківську картку. Під час чергової телефонної розмови про те, коли ж можна буде подивитись квартиру та отримати ключі, щоб заселятись в неї, шахрай повідомив, що він знаходиться не в Конотопі, і щоб доїхати до міста, йому потрібні гроші на пальне, потім – на деталі для ремонту автомобіля, що нібито зламався на півдороги. А довірливий потерпілий все перераховував і перераховував гроші.

Про те, що став  жертвою шахрайства, юнак зрозумів лише тоді, як після перерахування чергового переказу телефон  «орендодавця» виявився вимкненим. Тож обдуреному юнаку не залишилося нічого іншого, як шукати допомоги в поліції.

Правоохоронці за вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство) та проводять всі необхідні оперативно-розшукові та слідчі дії для встановлення особи зловмисника та його місце знаходження. Поліцейські закликають громадян не бути настільки легковірними та необачними, а отримувану від незнайомців інформацію перевіряти. Принаймні – перш ніж  сплачувати  гроші, громадянам слід впевнитися в тому, що  їм пропонують реальні товар чи послугу.

Відділ комунікації ГУНП в Сумській області