На Сумщині ліквідовано конвертаційний центр з оборотом 180 млн. гривень

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом більше 180 млн. гривень.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27 та ч.3 ст.212 КК України встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Донецької, Луганської, Київської областей, м. Києва та низки інших областей послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку. А також послуги з документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту та мінімізації податкових зобов’язань.

Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили низку підконтрольних фіктивних підприємств, на рахунки яких підприємства – замовники (вигодонабувачі) перераховували безготівкові кошти в якості оплати за товари, роботи чи послуги. Потім кошти знімалися готівкою та поверталися «клієнтам». За такі «послуги» фігуранти отримували певний відсоток від проконвертованої суми.

При цьому, підконтрольним підприємствам податковий кредит формувався від торгових компаній. Зокрема, від однієї з Інтернет-мереж, яка нараховує більше 650 магазинів у 23 областях України, підприємствам – учасникам конвертцентру сформовано більше 87 млн. грн. фіктивного податкового кредиту за безтоварними операціями нібито з продажу мобільних телефонів.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за 2017-2019 роки із використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав понад 180 млн. гривень

За результатами санкціонованих обшуків, проведених у офісних та складських приміщеннях, за адресами фактичного проживання фігурантів та в їх автомобілях, з незаконного обігу вилучено готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 1 млн. грн, печатки підконтрольних підприємств та ФОП, їх фінансово-господарські документи, банківські картки, чекові книжки та чорнові записи, а також комп’ютерну техніку та мобільні телефони.

Також накладено арешт на 13 банківських рахунків компаній-фігурантів, відкритих в установах 4 банків та на ліміт суми ПДВ цих компаній в СЕА ПДВ на загальну суму майже 43,3 млн. гривень.

Триває слідство.Прес-служба ГУ ДФС у Сумській області