На ринку у Сумах під землю провалився кіоск

14 березня стався порив залізобетонного колектору діаметром 600 мм на території ринку СКД. Аварійна ситуація призвела до провалу тимчасової торгівельної споруди, яка розташована на каналізаційній мережі.

«Постраждалих немає, адже кіоск – неробочий: ні товару, ні продавців у ньому не було. Наразі організована перекачка стоків, що дозволяє не відключати мешканців від водопостачання та запобігти виходу стічних вод на поверхню. Проте для з’ясування обсягів пошкодження та подальшого виконання робіт розташовані на колекторі МАФи повинні бути демонтовані або перенесені», – прокоментував ситуацію начальник дільниці каналізаційних мереж Михайло ГЕВЛІЧ.

Даний колектор закладений на глибині близько 6 м і охоронна зона становить по 5 метрів у обидві сторони від зовнішніх стінок каналізаційної труби.

КП «Міськводоканал» неодноразово порушувало проблему розміщення споруд в охоронній зоні мереж. Проте, попри заборони державних будівельних норм, над деякими каналізаційними колекторами зведені МАФи, гаражні кооперативи, кафе, торгівельні майданчики.

Власники незаконно встановлених на мережах забудов повинні пам’ятати про відповідальність за життя та здоров’я людей, які працюють у кіосках та щоденно наражаються на небезпеку. А також усвідомлювати, що через розташовані споруди до місця аварії неможливо підвести техніку та оперативно виконати протиаварійні роботи.