Медики Сум попереджають про небезпеку сказу

Щороку кількість потерпілих від укусів тварин збільшується. Відтак медики попереджають сумчан про небезпеку сказу.

За даними відділу охорони здоров’я міської ради, протягом І півріччя поточного року в Центр антирабічної допомоги звернулось 477 потерпілих (2018 року – 434 потерпілих, 2017 року – 384). Серед них дорослих, що звернулися в Центр антирабічної допомоги КНП «Центральна міська клінічна лікарня» – 369 осіб (77 %) та 108 дітей (33 %), які звернулися в КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Найбільше сумчани постраждали від укусів бродячих та домашніх собак і котів. Кусали людей і інші тварини: хом’яки, щури, білка, бобер морська свинка, косуля, їжак, лемур, кажан.

Антирабічні щеплення призначені 116 потерпілим (26 %): 88 дорослим та 28 дітям. Більшість хворих, включаючи дітей, отримали щеплення амбулаторно на базі Центру антирабічної допомоги КНП «Центральна міська клінічна лікарня» та КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди». 23 хворих отримали комбінований курс щеплень (вакциною та антирабічним імуноглобуліном). Цих препаратів у місті достатньо.

Щеплення не призначаються всім постраждалим із-за можливості, в деяких випадках, спостерігати за власною твариною, або у зв’язку з письмовими відмовами постраждалих.