Лабораторія водоканалу перевірила воду в Пслі

Лабораторія очисних споруд КП «Міськводоканал» у понеділок, 8 липня, зробила аналіз води з р. Псел.

О 10:00 було проведено відбір проб очищеної та знезараженої стічної води зі скиду у р. Псел з очисних споруд, відбір проб води з р. Псел в контрольному створі (нижче скиду 500 м), відбір проб води з р. Псел (нижче скиду 1000 м) та води з р. Псел (нижче скиду, Старе село).

Того ж дня з 11:00 до 13:00 було проведено дослідження.

За результатами лабораторних досліджень виявлено лише перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин по нітритах. Всі інші показники відповідали нормативам гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

КП «Міськводоканал» нагадує, що в основу роботи станції очисних споруд міста закладено традиційну технологію очистки стічних вод за допомогою мікроорганізмів активного мулу (біомаси).

Дана технологія найбільше наближена до природних умов очищення в природних водоймах, але має ряд недоліків: нерівномірність надходження стічних вод з міста; залежність від температури навколишнього середовища; залпові скиди токсичних речовин від промислових та харчових підприємств. Як наслідок, мікроорганізми активного мулу гинуть і відбувається спухання активного мулу. Планктон, який відмер, змішується з киснем та утворює піну.

Після проведення мікроскопічних досліджень не виявлено загрози шкідливого впливу на біоценоз р. Псел.

Проби, які були відібрані 8 липня показали, що основна ланка харчових взаємовідносин в екосистемі річки не порушена; чисельність мікроорганізмів екосистеми річки в достатній кількості; різкого порушення життєдіяльності мікроорганізмів не спостерігається.

https://wordpress-317387-972096.cloudwaysapps.com/news/pina-nevidomoho-pokhodzhennia-z-iavylasia-na-psli/