Кожен п’ятнадцятий зареєстрований на ЗНО з англійської не з’явився на тестування

Майже дві тисячі школярів здавали зовнішнє незалежне оцінювання  з англійської мови в Сумах та Шостці. 137 зареєстрованих абітурієнтів не прийшло на тестування, яке відбулося в 11 пунктах проведення. Серед них було п’ять міських шкіл та всі виші обласного центру. Про це йдеться у сюжеті UA:Суми.

На тестування до Сумської спеціалізованої школи № 2 приїхали учні з Лебединського, Охтирського та Сумського району. Чому обрали англійську як четвертий предмет та з якими труднощами зіткнулися під час складання ЗНО розповідають самі учасники. Владислав Артеменко, майбутній абітурієнт, один із них. Він говорить:

«Здавав англійську, бо я її вивчаю вже вісім років і мені потрібно для вступу. Найважчими, напевно, були синоніми. А взагалі, тест не дуже важкий. Аудіювання було погане . Дикція погана була”.

« Найскладнішим, напевно, було слухання, тому що це не наша мова, чуємо ми її рідко. Я думаю, я впоралася. А чи були проблеми зі звуком? Ні, все було добре, гарно чути, якісно, чітко», – каже Анастасія Кравченко, майбутня абітурієнтка.

Цьогоріч перед проведенням тестування інструктори в класах вмикали фрагмент аудіозапису, аби майбутні абітурієнти змогли  впевнитися в якості звуку. За словами Олега Токаренко, відповідального за пункт тестування, порушень та скарг не було:

«У пункті тестування ареєстровано 180 учасників, з’явилося 175чоловік. Допуск до тестування розпочався о 10:15, о 10:50 він завершився. Тестування пройшло без певних якихось ускладнень. Аудіоматеріали були відтворені належним чином».

Разом із учнями прийшли вчителі – підтримати своїх вихованців.

«Учнів наших на сьогодні складає ДПА у формі ЗНО 12 чоловік, дуже великі надії покладаємо на учнів, які навчалися на високому рівні. Чекаємо медалістів. Із першого вересня проводили консультації. Вчителі, які викладають у класах спеціалізованих, це вчителі, які мають вищу категорію, відповідно звання і діти отримали, я б сказала, дуже таку грутнтовну підготовку», – розповідає Ніна Бєлєскова, заступник директора школи (м. Лебедин)

Тест складався з 59 завдань, поділених на чотирьох частини: «Розуміння мови на слух», «Читання», «Використання мови» та «Письмо». Анна Ковальчук, майбутня абітурієнтка,говорить:

«Надзвичайно складно мені далися синоніми. Це було, зараз покажу, завдання № 8 і далі. Я навіть не знала, що означає слово «amuse». Я думаю, що я впоралася, але надалі буду звертати увагу на свій словниковий запас».

Окрім словникового запасу та знання англійської граматики, тест перевірив  і загальний рівень розвитку . Останнє із завдань пропонувало написати твір про відому людину. Валерія Ханікова, куратор Сумської області Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, розповіла:

«Впродовж ЗНО з іноземної мови сьогодні було видалено дві особи по місту Суми . це представники закладів загальної і середньої освіти, у яких була вилучена шпаргалка і технічні засобиТакож на сьогоднішній день ми маємо одне апеляційне звернення на процедуру проведення, щодо аудіювання»

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови розмістять на інформаційних сторінках учасників до 20 червня. Цього тижня це останнє тестування з іноземних мов. За день майбутні абітурієнти здаватимуть ЗНО з фізики.