Кір та дифтерія: скільки сумчан захворіло?

Про ситуацію з захворюваністю на ці недуги, і методи їх профілактики розповіли під час брифінгу заступник начальника відділу охорони здоров’я Наталія Кіпенко та заступник директора з надання медичної допомоги населенню КНП «Центр первинної медичної медико-санітарної допомоги № 2» Людмила Цюкало.

Наталія Кіпенко повідомила, що до середини року в місті спостерігалось збільшення кількості хворих на кір. Загалом серед дорослих і дітей було зареєстровано 80 випадків захворювання. В останні півтора місяця нових хворих не реєстрували.

Щодо дифтерії, протягом року хворобу підозрювали у трьох містян (двох дітей та одного дорослого), проте діагноз не був підтверджений.

Посадовиця наголосила на тому, що єдиним дієвим методом профілактики кору та дифтерії є щеплення.

«Закликаємо всіх робити щеплення, бо це єдиний захист від багатьох захворювань. Вакцини, що входять до Календаря профілактичних щеплень, у тому числі вакцини від кору та дифтерії, закуповуються за державні кошти. Щеплення безоплатні, вакцини якісні. Медична мережа міста забезпечена ними в достатній кількості», – зазначила Наталія Кіпенко.

Для того, щоб зробити щеплення від кору чи дифтерії, розповіла Людмила Цюкало, необхідно звернутись до лікаря первинної ланки, з яким підписана декларація, котрий після консультації та огляду дасть направлення на щеплення. Необхідними для вакцинації витратними матеріалами, так само як і вакцинами, медичні заклади міста забезпечені.