Громада Троїцького собору у Сумах відмовилась переходити з УПЦ в ПЦУ

16 лютого 2019 року під голосуванням настоятеля Високопреосвященнішого митрополита Сумського і Охтирського Євлогія відбулися загальні парафіяльні збори священнослужителів та прихожан Троїцького архієрейського собору – парафіян Троїцької релігійної громади (парафії) м. Суми Сумської єпархії Української Православної Церкви.

В результаті голосування, підтвердженого протоколом зборів, всі члени парафії, священнослужителі та миряни, одностайно підтвердили свою незмінну вірність канонічній Українській Православній Церкві під предстоятельством Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, перебування в юрисдикційній підлеглості Сумській єпархії і її Правлячому архієрею – митрополиту Сумському і Охтирському Євлогію.

Нагадаємо, 14 лютого релігійна громада Кафедрального Собору у Сумах засвідчила вірність канонічній українській церкві

Також одностайно парафіяни Троїцького собору заявили про неприйнятність зміни існуючого канонічного статусу або юрисдикційної підлеглості релігійної громади, про неприпустимість тиску на священнослужителів та мирян з цього приводу, про приналежність майна громаді і недопущення спроб переводу парафії чи відчуження її майна в інші релігійні юрисдикції.

Джерело: Православна Сумщина