Джерелом смороду у Сумах є пташиний послід

Джерело смороду, який з минулої п’ятниці з’являється час від часу у  Сумах, є пташиний послід. Такі висновки зробили в Держпродветслужбі області після перевірки повітря. Встановили і джерело запаху. Почали відчувати запах із минулої п’ятниці. Зокрема, про це розповіли нам мешканці вулиці Роменської та Іллінської.

Близько тридцяти телефонних скарг отримали вчора, говорить начальниця відділу санепідемнагляду Держпродспоживслужби в Сумській області Валентина Тищенко. Вчора встановили – що це.

Встановили саме джерело викиду. Забруднюючі ці речовини повязані з діяльністю косівщинської птахофабрики «Авіс Україна», де якраз відбувалося очищення повітря від побічних продуктів тваринного походження, які мають органічний запах, що власне і стало причиною, при тому сприятливому середовищі, вітер був в сторону Сум, ми зробили запит на сумськіий метеоцентр, вони підтвердили це все, то оці органічні запахи стали причиною смороду, який починаючи з пятниці, протягом вихідних, був у місті Суми”, – говорить начальниця відділу санепідемнагляду Держпродспоживслужби в Сумській області Валентина Тищенко

Птахофабрика «Авіс Україна» розташована в селі Косівщина за шість кілометрів від Сум. 

Причиною смороду, швидше за все, є аміак у випаровуваннях. Про це розповіла старша викладачка кафедри прикладної екології Сумського держуніверситету Ірина Васькіна: “Аміак належить до подразнюючих речовин, які можуть вражати дихальні шляхи, очі, шкіру, слизові оболонки. Пари аміаку можуть викликати печіння в носі, в горлі, сльозотечу, напади кашлю. Ми не знаємо, яка концентрація цих парів, чи дійсно наявні ці елементи,ці випаровування. Для цього потрібно робити додаткові дослідження”.

Джерело: sm.suspilne.media/