Долари у крові викинули під прокуратуру Сумщини

Сьогодні, 9 квітня, з 10-ї ранку пікетували прокуратуру Сумської області батьки і друзі 23-річної дівчини, яку 30 березня збила насмерть дружина начальника відділу обласної прокуратури.

До акції долучився «Правий сектор», “Свобода”, ветерани АТО. Під стіни прокуратури активісти поклали дитячу іграшку і шини, на які висипали імітаційні долари і вилили рідину, схожу на кров.

Батьки загиблої дівчини вимагають об’єктивного розслідування трагедії. Нагадаємо: ДТП сталася 11 днів тому. Інна Вакула, керуючи автомобілем Toyota RAV4, близько 19:00 на автодорозі “Суми-Полтава” збила насмерть 23-річну Марину Чешко.

Підозра водійці до цього часу не оголошена. Ба більше, кримінальне провадження розслідували в Охтирці, де батько водійки  – Віктор Сугак – має вагомий вплив. Зараз він є депутатом Охтирської райради, а в минулому очолював Охтирську райдержадміністрацію. Він є власником п’яти підприємств, у тому числі м’ясокомбінату і ПрАТ «Сад».

Віктор Сугак – батько водійки.

Чоловік водійки – Сергій Вакула – займає посаду начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Сумської області. Крім того, він є одним із «головних латифундистів» органів прокуратури Сумщини, маючи у користуванні більше 100 гектарів землі.

За словами батьків загиблої дівчини, вони вимагають справедливого покарання для водійки. Як повідомив батько загиблої Роман Косяк, його доньку водійка “протягла” на капоті 60 метрів! 

Батько загиблої дівчини Роман Косяк.

Крім цього, їхній адвокат Андрій Пєтухов зазначив, що прокуратура Сумської області направила до Генеральної прокуратури клопотання про визначення підслідності за іншою областю лише вчора, після офіційної заяви про проведення сьогодні пікету.  До цього протягом 10 днів ніякі дії щодо розслідування не проводилися, ніяких коментарів чи пояснень батьки не отримували, а де знаходиться водійка взагалі не відомо.

До мітингувальників і журналістів вийшла прес-секретар прокурора Сумської області Наталя Науменко, яка повідомила, що офіційна позиція прокуратури з цього приводу була нею оприлюднена учора. Сьогодні вона її повторила. За її словами, учора ввечері прокуратура Сумської області звернулася до Генпрокуратури з клопотанням про зміну підслідності кримінального провадження.  Також Н. Науменко повідомила, що ніхто із керівництва прокуратури до мітингувальників не вийде. Вона запропонувала створити ініціативну групу до 5 чоловік і зайти до заступника прокурора області. Мітингувальники відмовилися, посилаючись на те, що це прокурор має вийти до людей, а не вони іти до нього.

Пікет під обласною прокуратурою через смертельну ДТП із дружиною прокурора.

9 квітня, 10.00 під стінами прокуратури Сумської області зібрались пікетувальники з вимогою чесного розслідування ДТП, у якому дружина начальника відділу прокуратури збила насмерть 23-річну дівчину.

Gepostet von Суми Сьогодні / Sumy.Today am Dienstag, 9. April 2019

Джерело: sumy.today