День Святої Трійці: історія та традиції

День Святої Трійці – одне з головних християнських свят. Його відзначають на 50-й день після Великодня, і у 2020 році свято припадає на 7 червня. 

Історія та традиції Трійці 

Свято символізує сходження Святого Духа на апостолів, яке обіцяв Ісус Христос перед Вознесінням. Зішестя Святого Духа вказало на потрійність Бога, після чого почали прославляти три іпостасі Єдиного Бога Отця, Сина і Святого Духа. Свято увійшло до християнського календаря офіційно лише наприкінці четвертого століття, коли Церква ухвалила догмат про Трійцю на Другому Вселенському Соборі в Константинополі у 381 році.

Цього дня у православних церквах служиться одна з найурочистіших служб. Церкви і будинки прикрашають гілками дерев, рослинами та квітами. Люди зазвичай йдуть до храму з квітами. Зелений – символічний колір свята, колір життя, духовного відродження. Священнослужителі на Трійцю використовують убір зеленого кольору.

Перед Трійцею заведено проводити ретельне прибирання, готувати частування і запрошувати гостей. Стіл прикрашали вазою з квітами, а серед страв повинні бути випечені вироби, часто це коровай.

Християнські звичаї свята Трійці згодом переплелися зі слов’янськими, увібравши в себе багато прикмет. Вважається, що цього дня не можна думати про погане, ображатися, а потрібно перебувати в гармонії з Богом і природою. Також вважається, що з Трійцею розпочинається справжнє літо.

Цього дня не рекомендується проводити весілля і вінчання, а от сватання вважалося доброю прикметою. Говорили, якщо на Трійцю посватаються, а на Покрову одружаться, отже, життя в цього подружжя буде довгим, щасливим, у любові та злагоді.

Також не дозволяється купатися в річках та озерах, оскільки вважалося, що цього дня приходять міфічні істоти – мавки та русалки. При цьому біля води водили хороводи, а дівчата збирали трави, польові квіточки, а потім плели вінки.

Цього дня церква не рекомендує проводити земляні роботи. Особливо не можна рубати дерева або косити траву. За прикметами, якщо піде дощ на зелені свята, буде хороший врожай.

Свято Трійця у 2020 році збігається з вихідним днем, тому 8 червня оголошено неробочим днем.