Дефіцит інсуліну: Сумщина недофінансована майже на 70%

Проблему щодо забезпечення Сумщини інсуліном обговорили сьогодні під час апаратної наради при міському голові. На цей рік Сумська область та місто Суми забезпечені безкоштовним інсуліном лише на 32,4%.

Про це повідомила Олена Чумаченко, в.о. начальника міськвідділу охорони здоров’я, під час апаратної наради при міському голові. За її словами, на 2019 рік державним бюджетом на забезпечення інсуліном населення міста Суми передбачено 4 мільйони 580 тисяч гривень, при потребі 14 мільйонів гривень. Щодо Сумської області, то на інсулін держава виділила 15 мільйонів гривень із 49 мільйонів гривень.

“Нами був підготовлений лист для отримання роз’яснень та інформації щодо додаткового фінансування мешканцям Сумської області.  Отримана відповідь, що додаткового фінансування не передбачено. Проблема може вирішуватися або шляхом перерозподілу державної медичної субвенції в межах області. Або за допомогою додаткових коштів з міськбюджету”, – говорить Олена Чумаченко.

Завтра з цього приводу буде проведено позачергову сесію міської ради.

Також Олена Чумаченко зазначила, що вже підготовлені листи до МОЗ щодо з’ясування потреби і видатків, що заплановані в інші регіони України. А після отримання результатів міськвідділ охорони здоров’я звернеться до Кабміну щодо перерозподілу коштів в межах держави.

Зазначимо, на 2019 рік у держбюджеті заклали 841,2 млн грн на лікування хворих на діабет. Це на 13% менше від потреби. 

Джерело: sumypost.com