Чоловік під час прогулянки у лісі натрапив на міноменту міну

10 квітня о 08:25 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілих металевих предметів у с. Храпівщина Сумського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це мінометна міна калібру 82 мм. На неї натрапив місцевий мешканець під час прогулянки у лісі на відстані 1 км від житлових будинків.

А вже о 11:35 на лінію екстреного виклику «101» надійшла інформація про знайдення 76-мм артснаряду на присадибній ділянці. Боєприпас знаходився на відстані 40 м від жилових будинків с. Нижня Сироватка Сумського району. 

В обох випадках на місцях виявлення боєприпасів часів минулих війн виставлено охорону, надані заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій. Дії ж громадян при виявленні таких вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».