14 фільмів до Дня закоханих

І хоч до святкування Дня Святого Валентина 14 лютого — кожен ставиться по-різному, та все ж всіх нас оточує кохання. Різне, справжнє, а часом навіть неймовірне, прямо як у фільмах з цієї добірки:

1. Щоденник пам’яті, 2004

Романтична драма з Раяном Гослінгом та Рейчел МакАдамс у головних ролях. Сюжет фільму охоплює все їх життя: від юних років і до останніх днів старості.

Одного літа Еллі та Ной закохуються та вирішують провести все життя разом. Та доля вносить свої зміни і на них чекає не один рік випробувань. Розлучення не з власної волі, відносини з іншими людьми. Все ж, не завжди життя йде за нашим планом.

Зі щоденника вже старої Еллі, ми дізнаємось, чим же закінчиться одна із найзворушливіших Голлівудських історій.

2. Любий Джон, 2010

«Любий Джон» – це приголомшлива драма про любов: до Батьківщини, до близьких і, звичайно, про кохання жінки і чоловіка. Ця картина розповідає про те, що любов можна зберегти на відстані, про те, що життя – це боротьба, яку не можна переривати ні на хвилину, як це робить Джон, про те, що іноді люди повинні дбати не тільки про своє щастя.

3. Кейт і Лео, 2001

Романтична комедія з елементами фантастики — якраз те, що треба до Дня Закоханих. Вона — корінна жителька Нью-Йорку та сучасна жінка. Він — потрапив у це місто з минулого і є уособленням “казкового принца”. Проте навіть у таких, на перший погляд, різних людей — може бути значно більше спільного, ніж здається.

4. «Магия лунного света», 2014

Фільм Вуді Аллена – легкий і надзвичайно красивий. Історія оповідає нам про самого звичайного героя, який не вірить ні в магію, ні в потойбічний світ, який вважає, що після смерті життя закінчується. Одного разу його друг дитинства просить його про допомогу викрити одну юну шарлатанку, і він з радістю і натхненням погоджується, ще не знаючи, як це для нього обернеться.

5. Вік Адалін, 2015

Головну героїню грає Блейк Лайвлі, акторка, яка стала всесвітньо відомою завдяки ролі Сирени у серіалі Пліткарка.

Адалін — народилась у 1908 році, побудувала власне життя: коханий чоловік, дитина, спокійне життя. Але одного разу потрапила в автокатастрофу, яка стала для неї переломним моментом.

Тепер Адалін не старішає і ця особливість потребує постійної втечі з поля зору спецслужб, журналістів та науковців, аби не перетворитись у “піддослідного кролика”. Та навіть це переховування — не єдина проблема. Справжня мрія для жінки — назавжди лишатись молодою, робить життя героїні не таким солодким, як можна уявити. Вона змушена спостерігати за тим, як старішає її власна донька. Також жінка приречена ніколи не мати змоги постарішати поряд з коханою людиною. А що б обрали ви: вічну молодість, чи одне життя — сповнене кохання?

6. Будинок біля озера, 2006

Як ви гадаєте, чи можна закохатися в людину з першого слова? Виявляється, ще й як. Мешканка будинку Кейт, змушена переїхати до великого міста, а відтак – покинути свій дизайнерський будинок.

Наостанок вона залишає у поштовій скриньці лист для майбутнього власника цього прекрасного будинку. Новий мешканець, молодий архітектор на ім’я Алекс, зауважує, що в листі неправильно описується сам будинок.

Справа в тому, що цей будинок колись був побудований батьком Алекса, заради чого той покинув сім’ю, коли він був зовсім маленьким. Незабаром з’ясовується, що Алекс живе на два роки раніше за той час, у якому перебуває Кейт.

7. Один день, 2011

Щороку Емма Морлі і Декстер Мейхью роблять все можливе, щоб зустрітися. Ця традиція зародилася після випадкової спільної ночі, коли юні випускники Единбурзького університету зрозуміли, що хоч вони одне одному і не підходять, дружні стосунки цілком влаштують обох.

Хто б міг подумати, що вживана фраза “давай залишимося друзями”, яка зазвичай нічого не варта, обернеться більш ніж двадцятирічною прихильністю, що “сильніша від пристрасті та більша за любов”.

Життєві шляхи героїв постійно перетинаються, злети-падіння одного йдуть паралельно з невдачами-успіхами іншого. Скільки ж їм знадобиться часу, щоб зрозуміти де шукати справжнє кохання?

8. Кохання та інші ліки, 2010

Він привабливий і самовпевнений, красивий і цілеспрямований в житті. Джемі звик завжди тримати все в своїх руках.

Але ось, у шаленому темпі життя, він зустрічає її, свою любов. Меггі – неймовірно вродлива дівчина, яка страждає на хворобу Паркінсона.

Після знайомства Меггі погоджується на близькість, яка не повинна до чогось їх обох зобов’язувати. Так вони вирішують продовжувати “вільні” стосунки.

Але з часом Джемі розуміє, що Меггі, яка підкорила його своїм позитивом та безтурботним ставленням до життя, насправді пригнічена та потребує справжнього кохання.

Чи зуміє Джемі переконати її у своїй щирості та відданості? Чи довіриться йому Меггі, як неодноразово обпікалася у стосунках з чоловіками?

9. Опівночі в Парижі, 2011

Письменник і безнадійний романтик, впевнений у тому, що повинен був жити в 1920-і роки, приїжджає в Париж зі своєю коханою на канікули і потрапляє в минуле. Зустрічаючись там з Хемінгуеєм, Пікассо, подружжям Фіцжеральд, Гертрудою Стайн він розуміє, що належить цьому часу і хоче залишитися там назавжди.

10. Джейн Остін, 2007

Джейн Остін вірить у любов, а її батьки хочуть, щоб вона вийшла заміж за розрахунком: в Англії 1795 в молодої жінки не було іншого вибору. Проте, коли двадцятирічна Джейн познайомилася з привабливим молодим ірландцем Томом Лефроем, його розум і зухвалість розпалили її цікавість, і весь світ полетів шкереберть. Чи зможе Джейн відкинути залицяння племінника леді Грішем, піти наперекір волі батьків і кинути виклик громадським засадам?

11. Місто Янголів, 1998

Сет Плафон (Ніколас Кейдж) — янгол, посланник Бога, що приходить на Землю за вмираючими. Він не знає страху, голоду, болю, але і всіх приємних відчуттів, пов’язаних із земними почуттями смертних. Побачивши за операційним столом хірурга (Мег Райян), він закохується, але щоб була реалізована земна любов, йому необхідно відмовитися від безсмертя, божественної музики на світанку й на заході…

12. Солодкий листопад, 2001

Усе своє життя Нельсон Мосс присвячує кар’єрі у рекламному бізнесі. Іншого способу життя він не уявляє або просто не помічає. Але зустрівши на своєму шляху ексцентричну Сару, яка через нього провалила іспит на водійська права, Нельсон змушений провести із нею місяць свого заклопотаного життя. А їй більше і не треба, за один місяць вона змусить його прожити інше життя, яке він досі відмовлявся помічати. Головне – жодних зобов’язань, жодного тиску і жодної закоханості.

13. Їсти, молитися, кохати, 2010

У Ліз Гілберт (Джулія Робертс) було все, про що мріє сучасна жінка — чоловік, будинок, успішна кар’єра — але вона почувається спантеличеною і шукає те, чого вона дійсно хоче від життя. Ліз розлучається зі своїм чоловіком і, щоб змінити своє життя, ризикуючи всім, стає на шлях самопізнання і починає подорожувати світом. Під час мандрівок вона отримує справжнє задоволення від їжі, перебуваючи в Італії, від сили молитви в Індії, і, нарешті, справжнє кохання на Балі.

В основу стрічки покладено реальні події, а сам фільм наочно доводить, що пізнавати світ і самого себе можна по-різному.

14. Вічне сяйво чистого розуму, 2004

Нарешті винайдено машину, яка допоможе позбутись від будь-яких спогадів. Джоел і Клементина вирішують викинути один одного з голови. Але в пам’яті Джоела все ще живі найніжніші моменти їхніх почуттів. Чим менше він пам’ятає-тим більше він кохає. Розуміючи, що він просто обожнює Клементину, Джоел намагається знайти спосіб, щоб повернути коханій пам’ять про минуле.Поки ще не дуже пізно…Він повинен подолати ненависний комп’ютерний мозок, чого б йому це не коштувало.