Українці зняли масштабний проект про Голокост: Instagram дівчинки, яка загинула в Освенцимі

Що б публікувала єврейська дівчинка за часів Голокосту, будь у неї Instagram? Про це розповідає акаунт Eva Stories, який ведеться від імені Єви Хейман, яка загинула в Освенцимі у 1944 році. Про нього вже говорять видання The New York Times, CNN і BBC. Над виробництвом проекту працювала українська команда. 

View this post on Instagram

Eva.Stories Official Trailer

A post shared by Eva (@eva.stories) on

Проект був створений ізраїльським мультимільйонером Маті Кохаві та його донькою Майєю. Головна героїня – угорська єврейка Єва, якій присвячено проект, загинула в часи Голокосту, коли їй було 13 років. Публікації в акаунті засновані на записах зі щоденника дівчинки, який вона вела останні кілька місяців свого життя. Пізніше по ньому випустили книгу. Хокаві стверджує, що подібний проект – це новий спосіб збереження історичної пам’яті. 

Проект знімали на території України, в основному – у Львові. Вартість проекту склала 5 мільйонів доларів. Над виробництвом відео працювала українська команда – продакшн Colorfilm.

«Ми привезли до Львова танк, військові машини та мотоцикли, 150 реконструкторів німецької армії, розвісили штандарти, побудували гетто і зняли художній фільм, який заснований на реальних подіях і розповідає про життя дівчинки на початку Голокосту в Угорщині у форматі insta stories. Кампанію в соціальних мережах, спрямовану на те, щоб розповісти молодим ізраїльтянам про Голокост, підтримав особисто Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу», – повідомив художник-постановник проекту Володимир Черемис. 

Дату, 1 травня, обрали не випадково. В цей день в Ізраїлі святкується День катастрофи і героїзму євреїв Європи і Північної Африки.

Джерело: bzh.life