Штучний інтелект у Microsoft Word творчо редагуватиме тексти

Microsoft анонсувала появу нової функції у текстовому редакторі Word, яка допоможе виправляти не лише граматичні, а й стилістичні помилки.

Ця функція отримає назву Ideas і підкаже користувачу, як замінити невдало сформульоване речення і підібрати синоніми та альтернативні фрази для тих чи інших висловів.

«Вам більше не потрібно шукати в інтернеті альтернативні фрази, щоб побудувати речення», — каже представник Microsoft Женг Лі.

Також програма слідкуватиме, зокрема, за тим, аби автор документу враховував гендерні аспекти тексту.

Крім того, Ideas зможе самостійно роз’яснювати абревіатури і виділяти окремі фрагменти тексту, щоб зробити його читання зручнішим.

Мета розробки Microsoft — допомогти користувачам писати краще і лаконічніше.

Вже у липні функція запрацює в тестовому режимі в онлайн-версії Word.

У Microsoft зазначають, що письмо є результатом творчості і штучний інтелект досі «не здатен виконати цю роботу за нас», але він цілком може допомогти зробити текст кращим.

Письменник і експерт з питань штучного інтелекту Калум Чейз вважає, що запровадження подібних технологій у сферу написання текстів — це «виключно позитивна річ».

«Все почалося з предиктивного написання тексту, наступний ступінь еволюції — внесення змін у речення, потім підуть повноцінні абзаци», — каже він.

«Чим більше роботи низького рівня братиме на себе штучний інтелект, тим краще. Але все ж я не думаю, що він коли-небудь буде здатен повністю замінити людську творчість».

Джерело: bbc.com