Ізраїльський зонд передав своє перше фото зворотної сторони Місяця

Ізраїльський посадковий місячний апарат Beresheet надіслав знімки, які зробив під час маневру виходу на навколомісячну орбіту. 

Корабель готується здійснити автономну посадку в місячне Море Безтурботності ввечері 11 квітня, пише israelnationalnews.com.

Згідно з повідомленням представників команди інженерів SpaceIL і Israel Aerospace Industries (IAI), корабель сфотографував і передав на Землю вражаючі види Місяця, зробивши це під час роботи двигунів, в процесі складного маневру, який умовно називають “місячне захоплення”.

Додамо, 4 квітня корабель успішно виконав найважливіший маневр за час польоту на Місяць: вихід на місячну орбіту, який дозволяє апарату увійти в гравітацію нашого природного супутника (місячне захоплення) і почати зниження перед посадкою. Судячи з останніх даних, політ триває в штатному режимі, всі системи працюють нормально.

SpaceIL приступила до розробки Beresheet в 2012 році після перемоги в конкурсі Lunar XPrize. Передбачається, що місяцехід зможе проїхати по поверхні Місяця не менше 500 м. Зонд несе на собі шість 8-мегапіксельних кольорових камер, магнітометр, цифрову капсулу часу і лазерні кутові відбивачі.

Джерело: techno.nv.ua