Google Maps тестує навігацію з доповненою реальністю

Скоро деякі користувачі Google Maps зможуть випробувати новий режим навігації з доповненою реальністю.

Як це працює?

Місцезнаходження користувача зазвичай визначається за допомогою GPS. В умовах щільної міської забудови цей спосіб не завжди дає точний результат, і синя точка на карті Google Maps може виявитися на протилежному боці дороги. Щоб вирішити цю проблему, розробники задіяли камеру. Сервіс вже знає приблизні координати і уточнює їх, порівнюючи зображення з фотографіями з бази Street View. Під час руху по маршруту в додатку будуть відображатися накладені на реальний світ підказки у вигляді стрілок із зазначенням напрямків.

Як тільки користувач опускає смартфон, Google Maps перемикається на звичайний вид з картою. У Google не хочуть, щоб люди ходили по вулицях, не відриваючи погляду від екрану — незабаром після запуску AR-режиму з’явиться попередження, а якщо ніхто на нього не відреагував, автоматично знижується яскравість (це також допомагає зберегти заряд акумулятора). Оскільки знімки вулиць не зберігаються на пристрої, для роботи функції потрібен інтернет.

Команда Google Maps зазначає, що вони випробували різні варіанти підказок в доповненій реальності. Спочатку напрямок вказувався за допомогою синьої лінії, але люди сприймали це занадто буквально і не сходили з неї. Ще однією ідеєю було додати віртуального персонажа-гіда, але тоді користувачі занадто часто дивилися в смартфон. В результаті розробники зупинилися на стрілках, хоча це тільки попередня версія, і все ще може змінитися.

Новий додаток протестував оглядач The Wall Street Journal Девід Пірс (David Pierce). За його словами, доповнена реальність Google Maps особливо корисна при запуску навігації, так як дозволяє відразу визначити правильний напрямок.

Коли чекати?

Саму функцію анонсували ще на конференції Google I / O 2018. Найближчим часом вона стане доступна учасникам програми «Місцеві експерти». Про повномасштабний реліз мови поки не йде — AR-режим потребує тестування.

Джерело: gagadget