Панкратіон і Грепплінг: спортсмени Сумщини вибороли нагороди на чемпіонаті України

За інформацією обласного управління молоді і спорту, команда Сумської області виборола на змаганнях 30 медалей,з них 10 золотих, 7 срібних та 13 бронзових.

Чемпіонат України з грепплінгу та чемпіонат України з панкратіону проходив з 16-19 грудня у місті Бровари. Змагання відбулися з дотриманням усіх карантинних вимог та  відзначилися високим рівнем конкуренції. Спортсмени Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» показали відмінну підготовку та техніку.

Довідково. Грепплінг – це (від англ. grapple, зчеплення, (абордажний) крюк, боротьба (на короткій дистанції)) – спортивне єдиноборство, комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою больових та задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок в процесі боротьби за допомогою різних технічних прийомів (звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо). Греплінг є боротьбою на підкорення, тобто основною метою спортсмена (греплера) є саме примус суперника до здачі. Ударна техніка у греплінгу суворо заборонена.

Панкратіон (грец. pan «усе»; грец. kratos «сила, міць») – це один з давніх видів єдиноборства, яке поєднує в собі елементи боротьби і кулачного бою. Один з олімпійських видів єдиноборств, який міг закінчитися смертю одного з учасників.