Зарічний районний суд м. Суми святкує 45 років своєї діяльності

20 лютого цього року Зарічний районний суд м. Суми відзначає 45-річчя своєї діяльності. Саме 20 лютого 1974 року Сумський міський народний суд було ліквідовано та створені народний суд Зарічного району м. Суми та народний суд Ковпаківського району м. Суми (наказ начальника відділу юстиції Сумського облвиконкому від 18 лютого 1974 року № 19).

Багато часу пройшло відтоді, багато що змінилося. На момент створення в суді працювало 3 судді та 12 працівників апарату, зараз же в суді фактично працюють 11 суддів (хоча їх штатна чисельність 15) та 54 працівники апарату суду. Та і посади раніше були дещо інші. Так наказом № 1 від 19 лютого 1974 року по народному суду визначено його штат: 3 судові виконавці, старший секретар суду, 2 секретарі суду, 3 секретарі судового засідання, діловод, прибиральниця та кур’єр. Зараз же в суді є посади керівника апарату та його заступника; помічника судді; спеціалістів з інформаційних технологій, статистичної роботи, кадрової роботи, по роботі зі зверненнями громадян; прес-секретаря; архіваріуса, провідних спеціалістів із забезпечення автоматизованого документообігу та судової статистики; ну і звичайно ж секретаря судового засідання, діловода, прибиральниці, кур’єра та завідувача господарства.

Хоча, порівняно із 1974 роком, чисельність колективу суду значно зросла, але й набагато збільшилося навантаження на суддів та працівників апарату. Так наприклад у 1974 році розглянуто 1884 справ та матеріалів, а у 2018 – 12956 справ та матеріалів.  

Щоденна робота судді надзвичайно складна, багатогранна і відповідальна. Високий рівень судової діяльності, винесення компетентного і справедливого рішення судом є однією з найважливіших гарантій надійного забезпечення прав і законних інтересів громадян. Кожний із суддів Зарічного районного суду м. Суми має не один десяток років юридичного стажу і у своєму професійному зростанні подолав чимало сходинок. Є серед них і ті, що розпочинали свою кар’єру юриста в Зарічному районному суді м. Суми. Багато молодих фахівців після закінчення навчання приходять працювати до суду, набиратися досвіду, застосовувати на практиці здобуті у ВУЗах знання. Багато хто із тих, хто розпочинав всій трудовий шлях в суді з посади кур`єра, секретаря чи діловода, в подальшому стали адвокатами, суддями, практикуючими юристами.

Колектив суду –  це фахівці, які віддають знання й досвід нелегкій і надзвичайно вагомій місії захисту конституційних прав і свобод людини, утвердження принципу верховенства права та справедливості. Завдяки спільним зусиллям керівництва й колективу повсякденна робота працівників Зарічного районного суду м. Суми раціонально організована та спрямована на максимальне підвищення рівня довіри громадян до суду.