З першого серпня у водоймах Сумщини заборонено вилов раків

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Сумській області встановлено заборону на лов раків на період їх другої линьки з 1 серпня по 30 вересня. Порушення цієї заборони карається штрафом від 340 до 680 гривень. Крім того, за кожного незаконно здобутого рака доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 гривень.

Правоохоронці закликають громадян дотримуватися введених правил заборони задля збереження запасів раків на водних об’єктах Сумщини. У разі, якщо стали відомі випадки порушення заборони, повідомляти про це за телефоном «гарячої лінії» Сумського рибоохоронного патруля (0542) 77-90-13 або на спецлінію поліції «102».

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Спеціалісти Державного агентства зазначають, що по закінченню терміну заборони вилову раків їх дозволяється добувати ручним збиранням – раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм; волосінню з приманкою і рогаткою та «розщіпом» – не більше п’яти снастей на ловця. Зокрема, одній особі за добу дозволяється виловити не більше 30 екземплярів раків, розміром не менших ніж 10 см. Також заборонено ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.