Як вберегти свій транспортний засіб від злодіїв? Поради від поліції

З початку року на території Сумської області було скоєно 24 незаконних заволодіння автомототранспортом. На сьогодні розкрито 12 таких злочинів. Як вберегти свої автомашини, мотоцикли та мопеди від посягання злочинців? Поліція дає поради.

Полють зловмисники як на іноземні автомобілі, так і на вітчизняні. Зазвичай старі автомашини крадуть, щоб розібрати на деталі, які легко продати, а «іномарки» — для подальшої реалізації.
Як правило, незаконні заволодіння транспортними засобами вчиняються в нічний час доби.

Практика свідчить, що часто заволодіння автомототранспортом трапляється тому, що люди нехтують елементарними правилами безпеки: забувають закрити двері машини на ключ, залишають автівку з працюючим двигуном біля під’їзду, або магазину, відлучившись від неї «на хвилинку», залишають без нагляду на ніч в непристосованих для зберігання місцях, тощо. А зловмисники цим вправно користуються.

Тож, щоб уберегти свій автомобіль від угону дотримуйтесь елементарних правил його захисту. По можливості обладнайте свій транспортний засіб звуковою сигналізацією, протиугонними пристроями, замикайте машину, навіть, якщо залишаєте її ненадовго.

Звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим транспортним засобом. Не виключено, що вони мають намір викрасти його.

На ніч ставте транспортний засіб у гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють. Ніколи не залишайте без нагляду автівку, мотоцикл чи скутер в місці, де погане освітлення.

Якщо злочинцям вдалося заволодіти вашим транспортним засобом, перш за все потрібно повідомити до поліції. Від швидкості повідомлення залежить результат його пошуку.
Пам’ятайте: збереження транспортного засобу, в основному, залежить від самих Вас.

Поліція нагадує, що за незаконне заволодіння транспортним засобом з будь якою метою, статтею 289 «Незаконне заволодіння транспортним засобом» Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років, в залежності від тяжкості діяння.

Відділ комунікації поліції Сумської області