Укрзалізниця нагадує жителям Сумщини про правила безпеки на залізничному транспорті

3 початку 2019 року на Укрзалізниці було травмовано 26 дітей віком до 16 років, з них 10 смертельно, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом травмовано 14 дітей, з них 3 смертельно

Керівництво правління АТ «Укрзалізниця» повідомляє, що станом на 1 листопада на станціях, перегонах, територіях підрозділів АТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня тяжкості 338 громадян (у минулому році 429), у тому числі 252 зі смертельним наслідком.

Аналіз нещасних випадків свідчить про те, що більшість випадків сталися внаслідок порушення Правил безпеки на залізничному транспорті України, зокрема через перехід залізничних колій у невстановлених місцях; ходіння по залізничних коліях; посадку та висадку під час руху поїзда; перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

З метою підвищення рівня безпеки громадян, що перебувають на об’єктах залізничної інфраструктури, працівникам промислових підприємств, мешканцям населених пунктів, розташованих в зоні залізниці і прилеглих до неї територій, варто знати вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебуванні на пасажирських платформах і в поїздах.

Зокрема, згідно з Правилами безпеки пасажирів, пасажирам підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда. Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках. Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Крім того, пасажирам забороняється: проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів; заходити у вагон і виходити з вагона під час руху поїзда; висуватися  з  вікон  вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати сторонні предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів; стояти на підніжках і перехідних площадках вагонів; самостійно відчиняти двері вагонів під час руху та на стоянці поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення; проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу; знаходитись в потязі у нетверезому стані тощо.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

За інформацією Сумської ОДА.