У Сумах працівники спецпідрозділу КОРД здали кров на потреби хворих дітей

Благодійна акція була приурочена до Міжнародного дня захисту дітей. Аби безкоштовно здати кров на потреби хворих діток, до Сумського обласного центру  служби крові сьогодні прийшли 16 бійців Управління КОРД — як ті, хто вперше переступає поріг цього закладу, так і ті, хто має більш ніж десятирічний «стаж» донорства.

Білі стіни, червоного кольору спеціалізовані крісла-ліжники, стерильна чистота приміщення, досвідчений персонал і десятки людей – все це можна щоденно бачити в Сумському центрі служби крові. Сюди приходять і з надією на порятунок, і з бажанням врятувати життя.  Сьогодні серед натовпу бажаючих здати кров стоять кремезні хлопці у формі – бійці спецпідрозділу поліції КОРД. Вони тут, аби не просто здати кров, а здати кров саме для хворих діток, адже діти – найвразливіша категорія серед хворих, особливо онкохворих людей.

«Частина наших бійців є постійними донорами, — говорить працівник спецпідрозділу Віталій, –  і безкоштовно здають  свою кров не тільки в рамках благодійних акцій, а й просто так, у буденні дні, коли є час і можливість. Сьогодні ми здаємо компоненти крові для онкохворих дітей. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей це більш ніж доречно,  адже діти – наше майбутнє, і вони безумовно мають бути здоровими.  По мірі власних сил ми можемо їм у цьому допомогти власною кров‘ю – і допомагаємо».

Самі лікарі вітають такі ініціативи, говорять: працівники поліції – одні з тих, хто може пишатися своїм здоров‘ям, оскільки стежать за його станом і в більшості уникають шкідливих звичок.  Тому вони найбажаніші донори для важкохворих дітей.

Поліцейські чудово розуміють важливість кожної дози зданої крові: вона, на відміну від штучних аналогів, залишається практично незамінною при переливанні постраждалим від опіків і травм, при проведенні складних операцій і при важких пологах. Кров також життєво необхідна хворим на гемофілію, анемію і онкологічним хворим при хіміотерапії. Так що можна без перебільшення сказати, що донори діляться з хворими не лише кров‘ю, а й самим життям. А тому, не рахуючись з власним часом та потребами, хлопці прийшли сюди хто у вихідний день, хто після зміни, а дехто, хто абсолютно впевнений у своїх силах та здібностях, —  навіть з ранку робочого дня.

«Хвороба може постукати у будь-чиї двері, жертвою нещасного випадку чи ДТП може стати будь-яка людина, тому вчасно надана допомога – це гарантія успішного одужання, — говорить один з донорів-правоохоронців Сергій. – А найдоступніша і найпростіша допомога – це донорство. Тому, незважаючи на всю зайнятість, ми й надалі будемо приходити сюди здавати і кров, і компоненти крові».

Відділ комунікації поліції Сумської області