Сумський сурдологопедичний центр прийняв майже 4 тисячі пацієнтів

Спеціалісти міського сурдологопедичного центру за три місяці роботи прийняли майже чотири тисячі дорослих пацієнтів.

Центр розміщений на базі поліклініки КНП «Сумська міська клінічна лікарня № 5». Він надає консультативно-діагностичну та лікувально-профілактичну допомогу хворим із дефектами слуху та мовлення із застосуванням сучасних методів обстеження та реабілітації, здійснює реабілітацію осіб з порушеннями слуху і мовлення, включаючи консервативні методи лікування, сурдологопедичну та соціальну реабілітацію.

Серед завдань Центру і відбір та вчасне направлення до отоларингологічного відділення (стаціонару) хворих з гострою ЛОР-патологією, сенсоневральною приглухуватістю, а також для сануючих, слухозберігаючих і слухополіпшуючих операцій.

Важливою функцією Центру є вивчення потреб і участь у розподілі слухових апаратів, медикаментів, діагностичної, лікувальної і звукопосилюючої апаратури та обладнання, контроль за їх використанням, організація обліку хворих з приглухуватістю та їх динамічне спостереження і забезпечення слуховими апаратами за рахунок цільових коштів.

Також міський сурдологопедичний центр покликаний розробляти заходи, спрямовані на підвищення якості надання медичної допомоги, зменшення захворюваності при патології органу слуху, впровадження в практику нових методів діагностики і лікування, для чого співпрацюватиме з науковцями, закладами освіти, соціального забезпечення та Українським товариством глухих.

Наразі в Центрі ведуть прийом лікар-отоларинголог (сурдолог), лікар-невропатолог (отоневролог), логопед. Посада сурдопедагога поки що вакантна. До складу Центру входить також кабінет для обстеження слуху (кабінет аудіометрії) і підбору слухових апаратів.

Центр надає медичну допомогу дорослим пацієнтам, а також забезпечує слуховими апаратами дітей відповідно до показів.

Протягом трьох місяців сюди звернулись 3759 дорослих. Пролікували 2458 осіб. Видали 70 слухових апаратів. На чергу для забезпечення слуховими апаратами за рахунок цільових коштів поставили 21 особу.