Студенти СНАУ опановували ази кримінального судочинства

Як працює Кримінальний-процесуальний кодекс України та як проходять судові засідання? З порядком розгляду справ в суді апеляційній інстанції, з правами й обов’язками учасників процесу студенти 2-го курсу Сумського національного аграрного університету знайомилися на базі Сумського апеляційного суду.

Для студентів відвідування судових засідань має неабияке значення, бо краще один раз побачити як функціонує механізм вітчизняного судочинства, як слухаються в суді справи, ніж сто разів почути про це в аудиторії.

Важливість практичних знань майбутніх юристів, правників розуміє й керівництво Сумського апеляційного суду, а тому вже не один рік співпрацює з усіма вищими навчальними закладами в обласному центрі.

«Запрошуючи студентів, намагаємося допомогти їм зрозуміти специфіку розгляду справ в судах апеляційної інстанції та процедуру прийняття колегією суддів рішення, що дає змогу зрозуміти функції всіх учасників судових процесів, зокрема адвокатів, прокурорів, суддів. Крім того, студент має можливість подивитися як вибудовується лінія захисту, обвинувачення, яка їхня аргументація, як суд з’ясовує і звертає увагу на ті факти, які є важливими для прийняття ним справедливого та законного рішення», — зазначає суддя-спікер суду Валерій Матус.